El Salvador Başkanı Bukele, Bitcoin’de Olağanüstü Bir Artış Bekliyor

El Salvador başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in “olağanüstü bir fiyat yükselişi yaşamasından evvel yalnızca bir zaman konusu olduğunu düşünüyor. Bukele, sosyal medya platformunda Bitcoin’in son derece az olduğunu ve dünyada şimdinin milyonerleri için istenen düzeyde Bitcoin yer almadığını vurguladı.

Salvador Devlet Başkanı, IMF Nayib Bukele Hükümetini İkaz Ettiğinde Bitcoin Temin Etmek için En iyi Zamanın “Ücretin İndiği An” Olduğunu Aktardı

Salvadorlu politikacı, iş insanı ve El Salvador’un 43. Başkanı olan Nayip Bukele, Bitcoin kripto para biriminin potansiyeline dev bir inanç besliyor. El Salvador ve Bukele yönetimi, BTC tokenini 2021 yılının haziran ayında legal bir yapıya geçmesi ile biliniyor. Bukele ve El Salvador, diğer bir salgın endişesi esnasında ve daha da fazla Bitcoin fiyat düşüşünde istikrarlı bir biçimde BTC temin etmeye devam ediyor.

Bukele, BTC fiyatı düşmeye başladığında, kıt kripto sanal ögesi saklı tutmak için en iyi vakit olduğunu açıkladı. Bukele kısa bir süre evvel sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide “Birçok insan fiyat arttığında oluşuma dahil olur” dedi. “Fakat temin etmek için en teminatlı ve en kazançlı an, tutarın azaldığı andır. Bu bir uzay ilimi değil. Bu sebeple McDonald’s maaşınızın bir parçasını Bitcoin için kullanın” diyerek sözlerini tamamladı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) kısa bir sürede Salvador yönetimini Bitcoin’i legal yapı olarak bırakmaya davet etti. İkazın sonrasında IMF, El Salvador’un Bitcoin’i özümsemesi hakkında tam olarak yüz on dört sayfalık bir inceleme belgesi duyurdu ve mali sarfiyatların olası yararlarını geçtiğini söyledi. Salvador yönetiminin baş ismi Bukele, IMF’ye “Simpsonlar”ın bir kısmından grafik yapılı bir GIF ile cevap verdi. Bukele ek olarak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluştu. Salvador Başkanı’nın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bitcoin’in yararlarını ve avantajlarını tartıştığı öne sürüldü.

IMF, kripto para ve hisse senetleri arasındaki artan korelasyon konusunda uyardı

Bukele, Bitcoin’de Fiyat Artışları Bekliyor

İçinde bulunduğumuz hafta, Bukele, Bitcoin kripto para birimini fazlasıyla yetersiz olduğunu ve ücretinin ileriki süreçlerde büyük bir tırmanış görmesini beklediğini duyurdu. Bukele konu hakkında kişisel sosyal medya hesabından;

Dünyada elli milyonu aşkın milyoner bulunmakta. Her bir tanesinin en azından bir Bitcoin’e vakıf olmaları konusunda karar kıldığını düşünün. Fakat yalnızca yirmi bir milyon adette Bitcoin olacak. Yarı kısmına dahi yeterli gelmez. Olağanüstü bir tutar yükselişi yalnızca bir süreç konusudur.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz