Donald Trump bir Bitcoin balinası olabilir mi?

Bu haftanın başlarında, milyarder Donald Trump’ın Florida’daki evine FBI tarafından baskın düzenlendi. Federal yetkililer esas olarak Amerikan nükleer cephaneliği ile ilgili belgeleri hedefliyorsa, eski başkanın evinde bulunan bazı unsurlar, siyasete dönüşü için dijital varlıkları kullanabileceğini gösteriyor.

DeFi tarafından finanse edilen bir seçim kampanyası mı olacak?

Hafta başında FBI’ın Amerikalı milyarderin “Winter White House” mülkünde arama yapması ortalığı karıştırdı. Bugün, Trump’ın kripto para birimleriyle çok daha fazla bağlantılı olacağını doğrular nitelikte.

2024’te cumhurbaşkanlığına aday olmak isteyen işadamı, kampanyasının bir kısmını merkezi olmayan finans (DeFi) yoluyla finanse etmek için her şeyi yapacak, mümkün olduğunca az iz bırakarak finansman elde edecek.

Görevi sırasında Cumhuriyetçi başkan, nefretini Bitcoin’e veya daha küresel dijital varlıklar evrenine sık sık belirtti. Haziran 2021’de, artık başkan olmadığında, emlak kralı, Bitcoin’i bir aldatmaca olarak adlandıracak kadar ileri gitti. Birkaç ay sonra kız arkadaşı Melania Trump kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Donald Trump kripto yatırımcılarını cezbetmek istiyor

Ancak Trump, kampanyasını finanse etmenin potansiyel bir yolu olarak dijital varlıkları kullanmanın ötesinde, ülkesinde kripto bağımlılarını da cezbetmek istiyor olabilir. Son rakamlar, Amerikalıların yaklaşık %10’unun dijital varlıklara sahip olduğunu gösteriyor.

%16’sı zaten bu tür varlıklara yatırım yaptı. Yeni yatırımcılar arasında yaklaşık %25’i kripto para piyasasına yatırım yapıyor. Buna ek olarak, Amerikan nüfusunun neredeyse %90’ı Bitcoin ve dijital varlıklara daha geniş anlamda yatırım yapmaya hazır olduklarını söylüyor. Trump muhtemelen gidişatın döndüğünü hissediyor.

Donald Trump Bitcoin Balinası mı?

Ancak FBI’ın soruşturmaları, politikacının bir kripto bağış sistemi kurmuş olabileceğini de ortaya çıkardı. Kriptoda fon almasına izin verecek bir sistem. Trump için bu sistemin birkaç avantajı olacak: bağışçı adı yok ve bağış sınırı yok. Her şeyden önce, Trump’a belirleyici bir avantaj sağlayabilecek olan bu ikinci noktadır. Çünkü Amerika’da, başkan adaylarına yapılan bağışlar son derece düzenlidir ve bağışçı başına 2.700 doları aşamaz.

Şimdilik, Trump’ın böyle bir adımın inisiyatifinde olduğunu veya bu iddia edilen portföyün sahibi olduğunu doğrulamak zor görünüyor. Gerçekte, eski cumhurbaşkanı daha çok dijital varlıklar aracılığıyla belirli kuralları aşmaya çalışıyor gibi görünüyor. Donald Trump, Beyaz Saray’ı fethetmek için tekrar maceraya atılırsa, tüm bu hikayeler başka bir yöne gidebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz