CZ, Bitcoin’in 2 yıl içinde ATH seviyelerine geleceğini tahmin ediyor

Bitcoin’in geleceği hakkında yorum yapması istenen Binance borsa platformunun CEO’su, ATH’ye dönüşten emin görünüyor. Ancak bu iki yıla kadar sürebilir.

Bitcoin: ATH seviyesinden %70 düştü!

10 Kasım’da kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana, Bitcoin fiyatı %69 düştü. Yılın başından bu yana, kripto para birimlerinin lideri %55’ten fazla düştüğü için buı düşüş baş döndürücü oldu.

Binance platformunun CEO’su CZ’ye Bitcoin’in 70.000 dolar eşiğini geri kazanmasının 2 yıl kadar sürebileceğini söylemesine neden olan şey bu düşüşün büyüklüğü. Yakın zamanda Guardian ile yaptığı bir röportajda açıkladığı gibi:

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69K’dan 20K’ya bu fiyat düşüşü göz önüne alındığında, muhtemelen geri dönmesi biraz zaman alacak. Muhtemelen birkaç yıl sürecektir. Geleceği kimse tahmin edemez.

Diğerleri de sıklıkla 2024 yılını ATH’ye dönüş noktası olarak belirtiyor. Bir sonraki Bitcoin yarılanmasının tarihine karşılık geldiği için sıklıkla anılan bir yıl.

Fiyat dalgalanmaları normaldir!

Changpeng Zhao, önceki kripto piyasası çöküşleri sırasında yatırımcılara sık sık tavsiyelerde bulundu. Piyasa artık yeni doğmuş olmasa da, Binance’in düşünen başkanı hala sektörün tam olgunluğa ulaşmaktan çok uzak olduğuna inanıyor.

İnsanlar 20.000 dolarlık bitcoin fiyatını “çok düşük” bir seviye olarak görebilirler, ancak varlığın yıllar içinde nasıl geliştiğini izleyerek önemli ölçüde arttığını fark edecekler. Ama biliyorsunuz, 2018, 2019’da insanlara Bitcoin’in 2022’de 20.000 dolar olacağını söyleseydiniz çok mutlu olacaklardı. 2018/2019’da Bitcoin fiyatı 3.000 ila 6.000 dolar arasında dalgalandı.

Platform, kripto para pazarındaki iyimser açıklamasını desteklemek için konuşmaya devam ediyor. İşten çıkarılmadıkları zamanlarda yeni işe alımları sınırlayan Crypto.com veya Coinbase gibi diğer platformların aksine Binance, işe alım yapmaya devam ediyor.

CZ, Bitcoin için zirveye dönüş konusunda yeterince emin görünse de, mevcut çöküşün daha küçük projeler üzerinde kalıcı etkileri olabileceğini düşünüyor.

CZ: İddialı bir kripto maksimalisti

Geçen Nisan ayında CZ, dünyanın en zengin 20 kişilik kulübüne katıldı. Binance liderinin yalnızca dijital varlıklarda sahip olduğu bir servet. Bu ayın başlarında açıkladığı gibi:

dolarım yok Sahip olduğum tek şey kripto para birimlerinde. Yani para harcamam gerektiğinde, bir kısmını bir yere harcamam gerekiyor. Benim için sahip olduğum tek şey kripto para birimi. Kripto satmayı düşünmeme gerek yok. Kripto benim param.

Bu röportajda CZ, dijital varlıkları kapsamlı bir şekilde övdü. Bugün esas olarak yapımında bir ödeme aracı olarak gördüğü bir varlık sınıfı. Bir ödeme aracı olarak kullanılma açısından fiat para birimlerinden hem daha ucuz hem de daha hızlı olan dijital varlıklar, CZ’ye göre son derece güvenilir bir alternatiftir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz