CryptoTanks : En Popüler GameFi Olmaya Aday

Oyun endüstrisi her yıl gelişmeye devam ediyor ve bunu durduracak bir şey yok gibi görünüyor. Geçen yıl 173 milyar dolarlık büyüklüğü ile bu hacmin 2026’da iki katına çıkması bekleniyor.

Bunun içinde GameFi, Play to Earn konsepti sayesinde hızla genişliyor. 2020 DeFi’nin yılıysa, 2021-2022 yılı GameFi yılı olacak gibi duruyor. Axie Infinity ve StarAtlas gibi oyunlar, çevrimiçi oyunların eğlenceden daha fazlası olduğunu kanıtladı. Sadece oynama değil, kripto para birimleri ve NFT aracılığıyla bundan gerçek bir gelir elde etme yeteneği, dünyanın her yerinden milyonlarca insanı kendine çekti.

Crypto Tanks, hızla sıralamada yükseliyor ve bugün en popüler, en çok aranan blockchain tabanlı oyun haline geliyor.

Crypto Tanks Nedir ?

CryptoTanks, 1980’lerin retro oyunlarından, özellikle de Nintendo’nun Battle City’sinden ilham alıyor. CryptoTanks aynı temaları kullanıyor ve grafikler kasıtlı olarak 8 bitlik bir oyun gibi görünecek şekilde oluşturulmuş olsa da, günümüzün taleplerine uygun önemli yükseltmelere sahip. Farklı yerler, genişleyen görevler, çok oyunculu (1vs1, takım savaşları) onu tamamen farklı kılar ve aynı zamanda nostaljiyi canlı tutar.

$TANK Token Nedir ?

Ancak en büyük fark, oyunun inşa edilme şeklidir. Blok zinciri kullanarak, tüm oyun verileri merkezi olmayan ağda depolanır. Bunun da ötesinde oyun, Play to Earn (P2E) oyun modeli olarak bilinen şeyi kullanır. Bir oyuncu her kazandığında, oyun içi kripto jetonu olan $TANK ile ödüllendirilir.

Bu çok farklı görünmese de, $TANK bir kripto para birimidir ve oyuncular sadece oyun içinde zırhlı savaş araçlarını satın almak ve yükseltmek için kullanmakla kalmaz, aynı zamanda DEX’lerde diğer kriptolarla takas edilebilir ve hatta gerçek olarak tasfiye edilebilir.

Sonra NFT’ler var. Her tank kendi başına benzersizdir. Tank istatistikleri zamanla arttıkça, nadirlik de artar ve bu, onu satarak veya diğer oyunculara kiralayarak aktifleştirilebilir, farklı bir gelir kapısı olarak değerlendirilebilir.

CryptoTanks Neden Popüler Olmaya Aday ?

Daha önce söylediğimiz gibi, tank sahipleri araçlarını diğer oyunculara ödünç verebilir. Bununla sadece aktif oyuncu kazanç elde etmekle kalmaz, aynı zamanda orijinal tank sahibi de pasif bir gelir akışı elde eder. Kazanılan her savaşla, tankın istatistikleri artar, değerlerini orijinallerinden daha fazla artırır ve daha sonra kâr için satılabilir.

Aynı zamanda, diğer GameFi oyunlarının para kazanmak için raunt kazanmanızı gerektirdiği durumlarda, CryptoTanks oyuncuları, sonucu ne olursa olsun oynadıkları her maç için $TANK kazanırlar. Oyun aynı zamanda çok platformlu bir sistemdir, böylece oyuncular oyunu iOS, Android ve Windows sistemleri dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda oynayabilirler.

CryptoTanks mobil

Diğer oyunlara göre bir diğer avantajı, çoklu zincir desteğidir. Ethereum’a dayalı olsa da, oyun daha hızlı ve daha ucuz işlemlere izin vererek oyunu son derece uygun fiyatlı hale getiren ikinci katman çözümü Polygon’da da mevcuttur.

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak, incelemek için CryptoTanks resmi sitesine göz atabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz