Crypto.com, F1 Miami Grand Prix Telif Haklarını Aldı!

Formula 1 ile 100 milyon dolar değerinde iş birliği anlaşmasının sonrasında Crypto.com, F1’in en yeni düzenlenecek olan turnuvanın telif hakları için dokuz senelik bir anlaşma sağladı.

Cryptocurrency finans merkezi Crypto.com, Formula 1 akış içeriğindeki en yeni etkinliği olan Miami Grand Prix’in resmi yetkili iş birlikçisi olmak için dokuz senelik bir mutabakat yaptı.

Açıklamaya ek olarak bir bildiri metninde, sponsorluk resmi olarak Formula 1 Crypto.com Miami Grand Prix isimli etkinliğe ev sahibi olacak, Crypto.com’un amblemi stantta ve başarılı olanların kupalarında yer alacak.

Formula 1 akış içeriğinde en yeni aktivite olan yarış, bu seneki faaliyetin beşinci periyodunu meydana getiriyor ve 6 ile 8 Mayıs 2022 tarihinde Miami Gardens’ta 5,41 km uzunluğunda yeni bir kulvarda düzenlenecek. Miami International Autodrome, ABD’de bir Dünya Şampiyonası Formula 1 etkinliğine ev sahipliği yapan on birinci konu haline geldi.

Mutabakat aynı vakitte finans merkezi yapısını Terrace’ta, kulvarın görünümünü ve etkinliğin dördüncü değişiminde özel bir izlenim, takip edilme konumu görecek.

Ünlü Giyim Markası Gucci, The Sandbox’ta Sanal Arsalar Aldı

Hard Rock Stadyumu’nun ana konumundaki sahada yer alan bir Crypto.com Fan Zone, duyurusuna göre “hafta sonu süresince bir sıra eğlence ve etkinlik” servis edecek.

Hard Rock Stadyumu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kazanç Başkanı Jeremy Walls, “Crypto.com ile uzun süreli iş birliği için heyecanlı” olduğunu ifade ederek, “Bu global çapta bir aktivite olacak ve global sınırlarda beraber gelişmeyi iple çekiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Crypto.com’un önemli Sponsorlukları

Crypto.com’un Formula 1 ile anlaşmaya vardığı bu çeşit ilk kampanya değil; Haziran 2021 senesinde “Sprint” dizinin ilk iş birlikçisi olmak için yüz milyon dolarlık bir kontrat üzerinde anlaşma sağladı. O esnada Crypto.com kurucu iş birlikçisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Kris Marszalek ileri gelen haber ajanslarına bu sözleri söyledi: “Bir popüler kuruluş olarak bizim için global bir iş birliği içinde olmamızın gerçekten değerli olduğuna inanıyorum. F1 ile birlikte belirli bir konuma sahip yalnızca altı dev marka daha var.”

Borsanın faaliyetleri, kripto para birimi kuruluşlarından spor yatırımcısı desteğine daha geniş bir baskının tam yarısında geliyor.

2021 senesinin yaz ayında Crypto.com Coppa Italia’nın destekçisi olurken, Kasım ayında NBA’den Lakers ve Clippers’ın yanına ek olarak WNBA’dan Sparks ve Clippers’a ev sahipliği yapan Los Angeles Staples Center’ın isim telif hakları için 700 milyon dolar para birimi harcadı.

Binance ve FTX Borsaları da Sponsorluk Anlaşmaları Yapıyor

Rakip finans merkezi yapısı Binance, Ocak 2022 tarihinde düzenlenen Afrika Uluslar Kupası futbol aktivitesine destekçi olduğunu açıkladı.

Fakat herhangi bir borsa, spor evrenini FTX kadar heyecanla karşılamadı.

Sekiz ay içerisinde FTX finans yapı merkezi, Miami Heat, Major League, Golden State Warriors ve Washington Wizards and Capitals ile sponsorluk ve iş birliği anlaşmaları konusunda anlaşma sağladı.

İleri gelen haber ajanslarına demeç veren FTX Yönetim Kurulu Başkanı Sam Bankman-Fried, “Bu, kullanıcıların bize olan bakış açısı bakımında, yaptığımız her şeyden daha çok yer etti” diyerek sözlerini tamamladı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz