Coinbase Pay ve Binance Pay Karşılaştırması

Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli bir dijital para ticareti Coinbase Pay’in oluşturulmasıyla birlikte Coinbase, hem geleneksel ödeme yöntemlerine ve yollarına hem de kriptoda rakiplere odaklanıyor.

Yeni düzenleme, bununla birlikte, örneğin Binance gibi yarışmacıların mevcut taksit düzenlemelerinden farklıdır, çünkü önceki düzenleme, müşterilerin hesaplarını fiat ile sübvanse etmesi ve başkalarına ücretsiz olarak kripto göndermesi için bir yol iken, son seçenek müşteriler için bir yoldur. fiat ile hesapları desteklemek ve başkalarına ücretsiz kripto göndermek.

Coinbase Pay Avantajları

Coinbase tarafından yakın zamanda yapılan bir açıklamada belirtildiği gibi, yeni ödeme yönetimi, merkezi olmayan finansa (DeFi) katılmayı veya takas edilemez tokenleri (NFT’ler) takas etmeyi “herkes için basit ve doğal” hale getirmeyi amaçlayan bir Chrome internet tarayıcısı uzantısıdır.

Bu alanların her ikisinde de yer almak, normalde müşterilerin gözetimsiz program tabanlı cüzdanları sübvanse etmesini ve kullanmasını gerektirir; örneğin, Coinbase’in yüksek müşteri hatası potansiyeli olan “çeşitli adımları içeren bir hantal döngü” olarak tasvir ettiği MetaMask.

Coinbase Pay ile Web3 bir tık uzağınızda olacak!

Bu sorunu çözmek için, Coinbase kendi taksitlendirme düzenlemesini yaparak, düzenlenen program cüzdanı Coinbase Cüzdanını farklı cüzdanlardan bir veya diğer fiat veya kripto ile finanse etmeyi mümkün kıldığını garanti etti.

MetaMask gibi farklı cüzdanlar, devlet tarafından verilen bir ücret veya Visa ile tamamen sübvanse edilemez. Taksit çerçevesinin Coinbase’in cüzdanına eklenmesi, cüzdanı finanse etmek için çeşitli uygulamalar ve siteler arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırarak, ticarete göre “son hafızadaki herhangi bir zamandan daha hızlı, daha basit ve daha güvenli” hale getiriyor.

Binance Pay Avantajları

Bu arada, geçen yıl rakip kripto ticareti Binance tarafından gönderilen bir taksit çerçevesi olan Binance Pay, herhangi bir program artırması yerine ticaretin çok yönlü uygulamasına bağlı ve temelde Binance müşterileri arasındaki taksitlerle çalışması bekleniyor.

Dikkat çekici bir şekilde, Binance Pay, yalnızca Binance hesabı olan ve kişilik doğrulamasını bitirmiş müşteriler arasında çalışır; dolayısıyla, varlıkları herhangi birine taşıyabilen geleneksel bir kripto harcaması çerçevesinde değildir.

Binance’in hamlesi, çekişmeli bir değişim aşaması olan Bitfinex’in karşılaştırmalı bir eylemde bulunmasından bir ay sonra geldi.

Geçen yılki yetki devrinden önce Binance, alım satımın iddia ettiği bir hareket rezervasyon sitesi olan Travala’nın yeni taksit düzenlemesini dahil etmek için ana satıcıya dönüştüğünü açıkladı. O zamandan beri Binance Marketplace girişine CryptoRefills ve Coinsbee gibi farklı satıcılar eklendi.

Binance Pay kullanan birine taksit göndermek için, müşteri ya lehtarın QR kodunu kontrol etmeli ya da kullanıcı adı olarak “Ödeme Kimliğini” girmelidir. Coinbase Cüzdan’ın aksine bu, müşterilerin bir harcama yapmak için alıcının tam cüzdan adresini fark etmelerini beklemiyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here