CEEK VR Nedir?

Bu platform üzerinde belki de amacı diğer yapılardan oldukça farklı görünen bir oluşumda bulunan CEEK, ana hedef kitlesi olarak hitap ettiği kesim olan müzisyenlerin; üzerinde çalıştığı eserleri sanal dünya ile birlikte harmanlayarak, kreatif bir şekilde bu bileşenleri tokenize etmeye ve AR/VR kulaklıkları meydana getirmeye çalışan bir şirket oluşumudur.

CEEK’in hedeflediği ve oluşturmaya çalıştığı misyonu müzisyenlerin yaratıcı yönlerini besleyerek, sanatlarından optimum fayda anlayışını benimseyerek dijital olarak para kazanma yollarını oluşturmaktır. CEEK, bünyesinde Lady Gaga’dan Quavo’ya uzanan müzik dünyasında popüler müzisyenlerin desteğini almış ve yükselen trend müzisyenlerle de projenin etrafını desteklemektedir.

CEEK firması metaverse ve NFT sektöründe oluşan popülariteden dolayı son zamanlarda oldukça konuşuluyor. Kendileri zaten metaverse dünyasında kendi alanlarını oluşturarak konserler, toplantılar düzenlemeye başlamıştı.

Neden CEEK VR?

CEEK bu proje ile daha önce sadece fikir olarak kalmış inovatif düşünceleri tek bir çatı altında toplayarak sayısız medya eğlence endüstrisine içerik oluşturmasına olanak sağlayan bir yapı kurmak istiyor. Medya da CEEK’in bu projelerine kayıtsız kalmayarak yoğun bir ilgi gösteriyor. Bu oluşum ise birbirini destekler şeklinde gerçekleştiği için projenin birbiriyle perçinleşmiş sağlam bağlantılı bir köprü meydana getiriyor.

Bütün bu gelişmeler ışığında CEEK bu projenin gerçekleştirilebileceği her yerde AR/VR stüdyoları inşa etme eylemlerini devreye sokuyor.

CEEK VR Ortaklıkları ve Çalışma Prensipleri

Bu projeyi destekleyen ve projenin lansmanı konusunda ortaklıklar yapan oluşumlar arasında aynı zamanda bir oyun firması olan NBA 2k League ve Kings Guards gibi kendi sektöründe adını hayli duyurmuş ortaklar da vardır.

CEEK platformu, bu yapı üzerindeki akıllı sözleşmelerin dış veri desteklemeleri vasıtasıyla harici varlıklarla birlikte bağlantı kurmasına sebep olan blok zinciri tabanlı bir ara katman yazılımı kullanmayı vaat ediyor.

Bu açıklanan ve hedeflenen uygulamalar sonucu CEEK bu sanal evrende daha önce ortaya atılmamış yaratıcı bir fikri konu alarak kitlesine eşsiz bir deneyim yaşamasına fırsat sunuyor.

Her ne kadar da yeni bir yapılanmaya sahip olsa da hedef kitlesinin dikkatini çekmeyi başarmış olsa da daha önce uygulanmamış bir platformu meydana getirdiğinden ötürü geliştirilmesi ve markalaşma sürecinde önünde uzun bir yol olan bir platformdur. CEEK birlikte çalıştığı ünlü portföyünü genişletmeye devam etmeyi hedefliyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz