Bonfida (FIDA) Coin Nedir ?

Bonfida, açık yazılımlı Serum (SRM) platformu üstünde işlev gören ve Solana blok zinciri teknolojisi vasıtasıyla yatırım yapılan, merkezi olmayan biçimde işlev gören bir kripto sanal para borsasıdır.

Geçmişten günümüze belli bir kültürler olağan göstermiş ekonomi sektörü DeFi’ye ulaşıldığında, bu yapı potansiyel olarak trilyon dolarlık bir çapta faaliyet gösterebilir. Bir sonraki aşama olarak, katılımcı hemen hemen bir milyar yükselmiş derecede olacak ve bu da durum da hali hazırda blok zinciri teknolojisi için ciddi boyutlu problemlere sebep olabilir.

Hali hazırda işlem gören zincirin birçoğu, birkaç yıl süresince tam olarak görev görebilmesi olması oluşma olasılığı olmayan Ethereum 2.0 dışında, performanslarını iyileştirmeye henüz hazır olmadığı görülüyor. Bu oluşumla birlikte, nazaran bilindik olmayan fakat zincir üstü sipariş oluşumunun kullanımında birçok ihtimali içinde bulunduran bir blok zincir teknolojisi varsa, o platform yapısı Solana’dır.

Solana platformu, ileri düzey iletim hızına ve az miktarı oluşumuna sahiptir. Fakat bu iyi özelliklere rağmen, otoriteler için hala epeyce enteresan bir konuma sahip. Bonfida ağ platformu, katılımcıların merkezi olmayan bir borsaya (DEX) ulaşmasına ve dahası Solana’nın olası gelecekteki pozisyonunun yararlanmasına olanak tanıyarak bu problemin önüne geçer.

Bonfida (FIDA) Geliştirici Ekibi

Proje, kripto piyasasında hakim kişilerce oluşan bir ön, arka uç ve blok zinciri geliştirme ekibinden meydana gelen bir oluşum olan Bonfida Vakfı tarafından kuruldu. Ekip, konsensüs oluşturma ve muazzam müşteri ilişkileri sağlama mevzusunda da başarılıdır. Ekip, kripto piyasasında edindiği tecrübelerden farklı olarak mühendislik yapıları durumunda da fazlasıyla uzman.

Vakfın en güzide yapısı olan Bonfida, DEX’lerin birkaç yüksek tanınma durumuna sahip merkezi borsalar da dahil kuvvetli ve prestiji yüksek olmasına olanak gösterdiği için haftalık istek artışı yaşadı.

Bonfida (FIDA) Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Bonfida, açık yazılıma sahip Serum platformu üstünde işlem gören ve dahası Solana Blok zinciri teknolojisi aracılığıyla yardım alan, merkezi olmayan bir kripto para türüdür. Serum, Solana ve etkin olarak Serum DEX üstünde iş gören piyasada hacmi artan kullanıcı altyapısıyla arasındaki aralığı yok etmeye çalışan sorunsuz bir öge topluluğu oluşturur.

Serum GUI’deki en göze çarpan yaratımı olan hedefleri, Bonfida’yı Ethereum DeFi piyasasındaki ileri gelen kullanıcıların yapabildiklerini çoklu hale dönüştürülebilecek bir alternatif yol haline getirmektir.

Bonfida dahası, kullanıcıların zincir üstünde ileri seviye koleksiyon ögeleri satın almalarına olanak gösteren bir NFT e-ticaret pazarı konumunda duran Solible’ı da dizayn etti.

Bonfida Tanımlı Serum GUI Yapısı

Bonfida’nın uzun süreli oluşum planı, Serum GUI’nin en göze çarpan ögesi olarak anılmaktır. Bulunduğumuz zamanda, Bonfida, Serum katılımcısının bütün eksiklerini giderdiği hali hazırda bulunan en kullanışlı GUI olma forsuna hakimdir. Platform bununla da yetinmeyip katılımcı dostu bir yazılım eşliğinde çalışır.

Kullanıcı altyapısını daha da genişletmek için Bonfida anlatılan muazzam prensiplere sahip olacak:

Katılımcılara ait ticaret alanlarına ve yayımlara ulaşabilme yetkisi

  • Bonfida, Serum’da kreatif ortamlar yaratmayı amaçlıyor. Bu oluşum ortamları FIDA sahipleri aracılığıyla kontrol edilecektir.

Seviyeleşmiş bir zincir üstü teklif verme konsepti

  • Günümüzde yalnızca iki farklı komut çeşidi vardır: limit ve piyasa. Bonfida, Serum üstünde çalışan bir kar ve zarar geçici duraklat komutu meydana getirerek teknolojiyi daha da arşa çıkarmayı planlıyor.

TradingView yapısı vasıtasıyla teklif olanakları

  • Zincir üstü yapılarla oluşturulan TradingView çetelelerine hakim olan ilk protokol Bonfida’dır.
  • Anlatılan güncellemeler yapıldığı zaman, katılımcılar TradingView çetelesi vasıtasıyla yeni ve herhangi bir sınırı bulunmayan Pazar oluşturma şansına ulaşabilecekler.

İki ticaret konseptinin dizayn edilmesi

  • Bonfida, iki ticaret konsepti geliştirerek Serum adı verilen yapıya ulaşmanın önünde yer alan problemleri en aza indirgeyecek: özelleşmiş ve ana tema.
  • Özelleşmiş ticaret konseptinde, kullanıcılar hali hazırda bulunan ticaret konseptini Bonfida botları ve özelleştirilmiş komut türleri gibi daha ileri seviye yapılarla kullanılabilecek.

GUI tutar miktarı

  • Gerçek, Bonfida’nın çalışma yapısıdır. Ticaret üstüne kuruludur ve GUI’sinde olmuş hale gelen tekliflerle yaratabilecektir. Tüm bu ticaret piyasası daha sonra bir FIDA almak veya yanıp yok olmasına doğru yol alır.

Serum API’si

  • Bonfida’nın gerideki yapısı, Serum için zincir üstünde oluşum gösteren bütün yapıları depolamasına olanak tanır. Bu depolanan yapılar ileride Coingecko gibi popüler kripto borsaları aracılığıyla kullanım alanına sahip bilgileri oluşturmak için etkin hale getirilir.

Token Olarak FIDA

Sistemi verimli bir şekilde geliştirmek ve benzersiz katılımcı kullanımı için Bonfida’nın faaliyet göstermesinde kritik bir konumda olacak bir kripto para birimi yani tokene ihtiyaç vardır. FIDA yapı ve tanımlama mantığıyla oluşturuldu.

Tokenin arzda kısıtlı bir yüzdesi varlık gösterdiğinden, kripto para biriminin sağlam satış kullanıcısı olarak hareket edebilecek yeterli alana sahip durumda olamayacaktır. Bu özellik, tokeni ağ yapısı için aşağıdaki görevleri yerine getirebileceği eşi olmayan bir duruma sokar:

FIDA coin, Bonfida’daki net tutar miktarlarının %95 yüzdesi kadarını denetleyecek. Bu tutara sahip olmak veya piyasadan alıp yanmasına sebep olmak için kullanım gösterebilecektir.

FIDA tokenleri, VIP API, Bonfida Yazılım Kodları ve DEX’e ulaşım olanağı hazırlama, Solible listelerinde yayımlanması için kullanıma açılması ve çok daha ileri düzeyde işlemleri yapabilmemiz için çalışır hale getirilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here