Blackcoin (BLK) Coin Nedir ?

Blackcoin (BLK), 2014 senesinin ilk zamanlarında dizayn edildi. Proof of Stake çözüm altyapısını bünyesinde tutarak iş gören ilk kripto para türevi idi. Başlangıç süreçlerinde Bitcoin platformuna çalışma prensibi yöneliminden çok ortak yolları vardı fakat son birkaç sene içinde kayda değer seviyede değişim gösterdi.

Aynı anda bütünü ile özellikli bir akıllı kontrat sağlayıcısına vakıf olan ilk kripto para birimiydi. Blackcoin, yapılar arası bir kripto para türevidir. Bu tanımlamayı daha da açacak olursak, kripto para türevinin, merkezi bir yönetim oluşumuna gereksinim ihtiyaç yönelimler ikileminde bilgi ve yapı takaslarına olanak tanımasıdır.

Blackcoin hiçbir bir kuruluşa veya denetleyici şirkete tabi durumda olmasa da Rat4 sıfatı çerçevesinde tanına bir yaratıcı vasıtası ile dizayn edilmiştir. Blackcoin, Novacoin isimli bir kripto para biriminin uzvu olarak kendini gösterdi. İnceleme yazımıza konu olan kripto para birimi, Proof of Work çalışma prensibin kullanmaktan Proof of Stake çalışma stiline taşınan ilk karma altcoin emsalidir. Bu, bütün kripto para birimleri kullanıcılarının kontrollü bir biçimde ödüller almasına olanak tanır.

Blackcoin Tarihçesi, Geliştirici Ekibi ve Çalışma Prensibi

Blackcoin kripto para birimi 2014 senesinin ilk altı ayı içinde tasarlandı. Kripto para türevi, başlangıç süreçlerinde Bitcoin ile hemen hemen aynı olsa dahi, süreç içinde oluşumlar farklılıklar gösterdi. Kripto para birimi şu anda temel menşeili olarak dizayn edildiğinden kayda değer bir seviyede değişiktir. Blackcoin’in ilk aşamasından itibaren kısa bir zaman sonra, yaratıcı oluşumu, ekibi fikir birliği çalışma prensibi Proof of Stake temalı bir kripto para birimine dönüştürdü. Platformun korumasını denetlemek için katılımcıların iş görmesini gerektiren Proof of Work fikir birliği mekanizmasından çeşitli olarak, Proof of Stake çalışma prensibi, kripto para biriminin bütün katılımcıları arasında paylaştırılmış bir çalışma alternatif yapısı oluşturmayı hedefler.

Bu oluşumla Blackcoin, PoW/PoS karmasından bütünü ile Proof of Stake’e geçiş yapan ilk kripto para birimi oldu. Çalışma prensibi dönüşümünden sonra, Blackcoin madenciliği işi görmek bundan böyle olanaklı durumda değildi. Bu yapının yerine yaratıcılar, Blackcoin’in uzun süreli gelişimini, kazançlı durumunu ve önemine yardımcı olmak için dizayn edilmiş “Blackcoin havuzunu” kabullendiler. Bu işlevsel yapı, grubu ileriki aşamalarda Blackcoin temin etmek için kullanılan diğer kazancı bol altcoin yapılarını yaratmaya motive eder.

Ağ bir Proof-of-Stake platformunda iş gördüğünden, enerji sarfiyatı yapan madencilik envanterine ihtiyaç bulunmamaktadır. Kripto para birimi adet bütünlemeleri hesap adedine göre stake edilir ve katılımcıların madencilik dizinlerinde vakit sarfiyatı yapmasına ihtiyaç olmaz. Blackcoin, Blackhalo ismi altında kritik bir akıllı kontrat talep edicisine vakıf ilk menşeili kripto para birimi türevi idi. Blackhalo ilk olarak Bithalo isimli bir kripto para birimi için faaliyet görecekti, fakat daha ilerde 2014 yılında bütünü ile Blackcoin platformuna taşındı.

Ağ, tam anlamı ile katılımcı gizliliğini oluşturur. Blackcoin hesabında yapılan veriler herhangi bir özel veri gerektirmez. Bu sebep ile, sadece berrak olmak ile kalmaz, aynı vakitte kripto para türevleri piyasasında kayda değer bir işlev olan anonim kalma özelliğini de piyasaya servis eder.

Avantajlı Yönleri ile Blackcoin

Blackcoin sistem yapısının kurucu delegeleri, başka kripto para birimlerinde iş gören teknolojileri içinde barındıran bir kripto para birimi oluşturma görünümüne vakıftır, fakat gelişim süresince onları verimli hale getirmektedir. Bu yapıyı varyasyonlu hallere büründürmüşlerdi. PoW’dan PoS yapısına taşınma, blockchain teknolojisini verimli hale getirme gayretlerinin muazzam bir emsalidir. Bu eşsiz çalışma prensibi geçişi, güç sarfiyatının önüne geçer ve yapı serilik özelliklerini geliştirerek kripto para birimlerinin çoğul işlevlerine ek yapılarda bulunabilirler.

OMG Network (OMG) Coin Nedir ?

Madencilik becerisini yitiren Blackcoin, paranın bizzat kendi platformuna yönelimin oluşturmak için ölçme potansiyelini başka altcoinleri madenciliğe gönderdi. Bu görünmeyen buz dağının arkasında reel bir yaratıcı ekibi olamadığından, kurucu geliştiriciler etkin gruplarına çok fazla şekilde sırtını dayadı, bu da seçenekleri değerlendiren herhangi yönetim kuvveti olmadığı için ademi merkeziyetçi yapısını perçinledi. Blackcoin, kripto para türevi dünyasında reform yapma ve tabuları yok etme konseptinde yol alıyor.

Token Olarak Neden Blackcoin ?

Blackcoin, farklı birden fazla kripto para türevinin daha halledemediği özellikler servis eder. Blackcoin faaliyetinin temel sebepleri arasında denetimli, güç verimli ve en kritik noktası olarak da merkezi olmayan yapılanması listeleniyor. Bitcoin’den değişik olarak, seri ve az maliyetli birlikte kaynakların yüksek ölçüde korumasını vaat eder. Bütün anlatılanlar, Blackcoin’in gerçekten merkezi olmayan bakış açısı ile tam olarak ilintili olan herhangi bir denetleyici yapı olmadan iş görür.

Blackcoin bir kuruluşa tabi dahi değil, ICO yoktu ve ön yaratıcılık yer almıyordu. Bu tanımın manası, sadece yaratıcıların faydalanabileceği hiçbir konumda anonim kaynak olmamasıdır. Bu, Blackcoin yapısını gruplar halinde denetimli bir kripto para birimi haline dönüştürür.

Blackcoin yapısını icra etmenin başka faydaları, eğer kripto para birimlerini stake ediyorsanız, yalnızca yazılımı aktif hale getirdiğiniz için Blackcoin elde ediyor olmanızdır. Blackcoin ek olarak Blackcoin Multipool program yapısını da geliştirmektedir. Blackcoin Multipool, bütün Blackcoin katılımcılarının bütün ölçme potansiyelinden meydana gelir ve bu olası yeteneği başka altcoinleri oluşturmak için icra eder. Bu yolla elde edilen kazançlar daha ileriki aşamalarda daha çok adette Blackcoin ile takas haline getirilecektir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here