Bitcoin’de Kara Cuma

Bitcoin bugün Şükran Günü’nde yemek masalarında tartışmak için sıcak bir konu olabilir, ancak iyi nedenlerden dolayı değil. Bitcoin bugün 59.000 Dolar seviyesinden 54.000 dolarlara kadar düştü. Toplam 3,2 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonunun süresi bugün (Kara Cuma) sona erecek ve bu, artan bir düşüş momentumu ve oynaklığına yol açtı.

Kara Cuma’da 3 Milyar Dolarlık Bitcoin Sözleşmesinin Bitmesi Piyasayı Olumsuz Etkiledi

Son derece olumlu bir satış çağrısı eğriliği ile eğilim, sözleşme sona ermeden önce düşüş eğilimini destekliyordu. Satım opsiyonlarını elinde bulunduranların, 73.702 sözleşmenin süresi dolmadan opsiyonlarından kar elde etmek için satmaları bekleniyordu, bu da kesinlikle Bitcoin fiyatı üzerinde daha fazla satış baskısı yaratıyor.

Ayıların bu fiyatı 57.000$’ın altına düşürmesi gerekiyordu, yoksa çok büyük miktarda para kaybederlerdi, ki öyle yaptılar. Boğalar, sözleşmenin sona ermesine doğru büyük kayıplardan kurtulmak için Perşembe gecesi 59.000 Dolar ile mücadele etmesine rağmen, Cuma günü 54.000 Dolar seviyelerine ani bir düşüş yaşandı.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının sözleşmenin sona ermesinin ardından bugünden sonra toparlanmaya devam etmesi bekleniyor. Bununla birlikte, boğalar için aşılması gereken psikolojik seviye 60.000 dolar olarak gözüküyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here