Bitcoin, Ocak ayından bu yana en düşük seviyeye düştü

Düşen hisse senedi piyasaları, şu anda teknoloji hisseleri gibi daha riskli varlıklar olarak adlandırılan kripto para birimlerine zarar vermeye devam ederken, Bitcoin Pazartesi günü Ocak ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin sabah ticaretinde 33.266 dolara kadar düştü ve Ocak ayının en düşük seviyesi olan 32.951 doları test etti. Bu seviyenin altına bir düşüş, geçen yıl Temmuz’dan bu yana görülen en düşük seviye olacak.

Daha sonra %1.4 düşüşle 33.500 dolar civarında işlem görmeye devam etti.

Nasdaq geçen hafta %1,5 düştü ve bugüne kadar %22 kaybetti, enflasyonun ABD Merkez Bankası’nı yavaşlayan büyümeye rağmen faiz oranlarını artırmaya zorlaması ihtimalinden zarar gördü. Nasdaq vadeli işlemleri Pazartesi sabahı Asya ticaretinde %0,8 daha düştü.

Hafta sonu düşüşteki diğer faktörlerin (Bitcoin Cuma günü 36.000 dolar civarında kapandı) kripto piyasasının hafta sonları kötü şöhretli düşük likiditesi ve ayrıca Terra USD (UST) olarak adlandırılan algoritmik stabilcoin’in dolara karşı sabitini kaybedebileceğine dair kısa süreli korkular olduğu söyleniyor.

Stablecoin’ler, genellikle ABD doları olmak üzere diğer geleneksel varlıklara sabitlenmiş dijital tokenlerdir.

Tether (USDT) nedir ve nasıl satın alınır?

UST, hem 1:1 dolarlık sabit değerini korumanın yeni yolu hem de kurucularının, stablecoini desteklemek için 10 milyar dolarlık bir Bitcoin rezervi oluşturma planlarını ortaya koyması nedeniyle, kripto topluluğu tarafından yakından izleniyor, bu da oynaklık anlamına geliyor. UST’de potansiyel olarak Bitcoin pazarlarına yayılabilir.

Ethereum Şubat ayından bu yana en düşük seviyesini gördü

Ethereum ağının temelini oluşturan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, Pazartesi günü 2.421 dolara kadar düştü ve Şubat ayının sonundan bu yana en düşük seviyesini gördü.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here