Bitcoin fiyatında bu aralıkta konsolidasyon çok fazla!

Yaklaşık üç haftadır, düşüş kanalında Bitcoin alınıp satılmaktadır. Ancak hafta sonu şokundan bu yana 42.000 dolar ile 53.000 dolar arasında fiyat konsolide oluyor. Şu anda, göstergelere bakarsak, kısa ve orta vadeli sinyaller pek iyimser değil.

Bitcoin fiyatı (48.373 $) 54.109 dolar olarak tahmin edilen 20 günlük hareketli ortalamasının ve 58.875 dolar olarak tahmin edilen 50 günlük ortalamasının altında. Bu, varlık direnç çizgilerini geçemediği sürece, Aralık ve Ocak aylarında yukarı yönlü toparlanmanın biraz belirsiz kalacağı anlamına geliyor. Ek olarak, 20 günlük hareketli ortalama eğrisinin düşüş eğilimi, Bitcoin’in işine yardımcı olmuyor. 

RSI değerinin de 33.67 olduğunu belirtmek isteriz. Varlıktaki satın alma hareketlerinin mevcut trendin tersine çevrilmesini tetiklemek için yetersiz olması anlaşılabilir. Tek umut, boğaların fiyatı uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerinde tutmayı başarmasıdır. 

Yine de Bitcoin Hashrate en yüksek seviyelerine ulaştı 

Blockchain.com sitesine göre, Bitcoin hashrate seviyesi en yüksek seviyelere ulaştı. Nitekim değeri saniyede 175 exahash EH/s’den 84’e (EH/s) yükseldi. Çinli yetkililer madencilik sektörünü mahvettiklerini düşündülerse, yanıldılar çünkü sektör en iyi seviyelerine geri döndü.

Çin, farkında olmadan, sanayinin dekonsantralizasyonunu ve ademi merkeziyetçiliğini destekledi. Madenciler dünyanın her yerine dağılmış durumda. Kazakistan’dan Kuzey Amerika’ya madencilik, Çin’in baskısından sonra kendini yeniden keşfetti. 

Şu anki seviyesinde, bitcoin’in hash oranı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan saniyede 180 exahash’ın sadece %3’ü kadar uzakta.

Microstrategy Bitcoin fiyatı düşerken almaya devam ediyor

Michaël Saylor başkanlığındaki şirket, en iyi bildiği şeyi yapıyor: Ucuza bitcoin satın almak. Dün piyasa, Microstrategy firmasının 29 Kasım ile 8 Aralık arasında yaklaşık 82.4 milyon dolar karşılığında 1.434 bitcoin (BTC) aldığını öğrendi. 

Şu anda, Microstrategy kasasında 5,9 milyar değerinde yaklaşık 122.478 Bitcoin var. Michaël Saylor tarafından yayınlanan tweet’te yer alan bilgilere göre MicroStrategy, her bir token için ortalama 29.861 dolar,  toplamda 3.66 milyar dolar harcamış görünüyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz