Bitcoin fiyatı tekrardan düşüşe geçti

Evergrande’nin temerrüde düşmesinden hemen önce, büyük varlıklar direnç seviyelerinden düştü. Küçük bir dönemdeki birden fazla düşüş, yakında olabilecek olası bir düşüş eğilimine işaret ediyor. Bitcoin fiyatı göz önüne alındığında, varlık yine 50 bin doların altındaki seviyeleri tekrar ziyaret ediyor.

Şu anda, BTC fiyatı, kırılmaması gereken önemli destek bölgelerinden birini test ediyor. Popüler analistlerden biri olan Micheal de van Poppe, tutunması gereken bazı zorunlu seviyeleri listeliyor. Aksi takdirde, büyük bir düşüş eğilimi, Bitcoin fiyat rallisine musallat olur.

Bitcoin 40.000 doları görecek mi ?

Analiste göre, BTC fiyatının 46 bin ila 47 bin dolarlık alanda güçlü kalması gerekiyor. Bununla birlikte, fiyat 50.000 dolar seviyelerinin altında ne kadar kalırsa, varlığın daha düşük dip seviyeleri tekrar ziyaret etme şansı o kadar artar. Şu anda Bitcoin, 56000 dolar seviyelerinden düşüşünün ardından kendini yukarı atamadı. Konsolidasyonu kırmak için yapılan birçok girişim bugünlerde başarısız olmuş gibi görünüyor. Ek olarak, hacim de büyük ölçüde tükeniyor ve bu da fiyatı sürekli olarak daha aşağılara çekiyor.

Bitcoin(BTC) fiyatı sürekli olarak hem boğalardan hem de ayılardan eşit olarak etkileniyor. Ve bu nedenle fiyat, 50 bin doların üzerindeki kayıp pozisyonlarını geri kazanamaz. Bu nedenle boğaların bu fırsatı kullanmaları ve fiyatın 42.000 dolar civarında daha düşük seviyelere geri dönmesini engellemesi gerekiyor.

 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz