Bitcoin fiyatı tekrar 30.000 doların üzerinde

Bitcoin, Pazartesi günkü açılıştan bu yana %5,20’den fazla yükselerek haftaya iyi bir giriş yaptı. Ani yükseliş dürtüsü, BTC’nin son birkaç saat içinde 30,980 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaşması için psikolojik 30.000 dolarlık direnç bariyerini geçmesine izin verdi. Fiyatlar o zamandan beri geri düşüyordu ve şu anda öncü kripto para birimi 30.700 dolar civarında işlem görüyor.

Bitcoin fiyatı bundan sonra nereye gidiyor? 

Boğalar, fiyat hareketi üzerindeki kontrolü yeniden kazanabilmek için Bitcoin’i tekrar 30.750 doların üzerine çıkarmalı ve bu direnç bariyerinin üzerinde dört saatlik bir kapanış yapmalıdır. Böylesine hayati bir engelin üzerinde sürekli bir kapanış, kenarda kalan yatırımcıları piyasaya yeniden girmeye çekebilir. Satın alma baskısındaki potansiyel artış, BTC’yi 200 saatlik hareketli ortalamayı 32.500 dolarda veya Tom DeMark (TD) Sequential’ın kurulum trend çizgisini 34.700 dolarda test etmeye yönlendirebilir.

TD’nin 27.800 dolarlık risk çizgisinin bir geçersiz kılma noktası olarak hizmet edebileceğini belirtmekte fayda var. Bitcoin fiyatı bir düşüş yaparsa ve bu destek seviyesinin altına düşerse, yükseliş görünümü geçersiz olacak ve 22.300 dolara bir düzeltme ihtimali olacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz