Bitcoin fiyatı şoka uğrattı

Kripto paralar toplam piyasa değerinin %26’sı kadar bir büyük düşüş yaşayarak yatırımcılara kötü sürprizi yaşattı. Ayrıca, DeFi ve NFT’nin alanı, son satışlarda büyük kazançlar sağladı. Tek başına BTC, son birkaç saat içinde yaklaşık 1,9 milyar dolardan fazla tasfiyelerle karşı karşıya kaldı ve 300 binden fazla yatırımcı likidite oldu. Boğalar, Bitcoin ve diğer altcoinleri büyük düşüş sonrasındaki fiyatlarla biriktirmek için hızla harekete geçti. Ancak, toparlanmaya rağmen, yükseliş trendinin teyit edilmesi gerekiyor.

Kripto para piyasası çöküşe geçti

Popüler bir zincir üstü analitik platformu, düşüş başlamadan hemen önce meydana gelen bazı ilginç bilgileri paylaştı. CryptoQuant, ileride gerçekleşecek büyük bir harekete işaret eden 3 ana göstergeyi listeler.

Zincir üstü platforma göre, borsa, düşüşü satın almak için yeterli bir bakiyeye sahip olmak için düşüşten hemen önce rezervlerini artırdı. Tahmini kaldıraç oranı da ATH’yi vurdu, bu da yatırımcıların düşüşten çok önce yüksek kaldıraçlı kısa işlemlere hazır olduğunu gösteriyor. Ve ilginç bir şekilde, 3 yılın en yüksek seviyesine ulaşan balina oranı, önceden planlanmış bir stratejiye işaret ediyor. Görünüşe göre balinalar ve borsalar, düşüşten çok önce düşüş hakkında bilgi sahibiydi.

Yaklaşık 1,3 milyar dolarlık long pozisyonlar bu düşüş sırasında 51 bin dolardan 42 bin dolara tasfiye edildi. Toplam açık pozisyon sadece 30 dakikada 21.6 milyar dolardan 16.7 milyar dolara düştü. Ve bu nedenle, yaklaşık 5 milyar dolarlık açık faiz, düşüş sırasında buharlaştı. Ve ilginç bir şekilde, Binance ve Bybit’te büyük long pozisyonlar sınırlıydı ve yaklaşan düşüş için hazırlıklarını görmüş olduk.

Genel olarak, dibe vurduktan sonra kripto alanı iyi bir iyileşme yolunda. Bitcoin dahil tüm altcoinler ilk konumlarına geri dönmek için çok uğraşıyorlar. Aralık’ın oldukça iyi geçmesi bekleniyordu ancak ani şok ralliyi engelledi. Bununla birlikte, boğa koşusunun yeniden başlaması, tamamen toparlanma hızına bağlı olabilir. BTC fiyatı 55 bin doların üzerindeki pozisyonları yeniden kazandığında, daha yüksek hedefin olasılıkları yeniden hayata dönebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz