Bitcoin’de bir saatte 100 milyon doların üzerinde likidasyon yaşandı

Bu sabah sadece bir saat içinde Bitcoin fiyatı 1.000 doların üzerinde düştü. Bu, büyük bir tasfiye dalgasının ardından piyasa değerinde de düşüşler yaşandı. Her zamanki gibi bu düşüş, altcoin piyasasına yansıyan bir panik hareketine yol açtı.

Bu nedenle, günün piyasa koşullarını yaratan bir tasfiye dalgasıydı. Bu sabah, 08:25 ile 08:55 arasında, Bitcoin 1.000 dolardan fazla değer kaybetti. Yarım saat içinde, kripto para birimlerinin kralı 22.800 dolardan 21.900 dolara kadar geriledi. Bu yazı itibariyle, Bitcoin bu sabah kayıplarıyla birlikte 21.747 dolarda işlem görüyor. Bu, son 24 saatte %6.77’lik bir düşüş. Bitstamp’ta Bitcoin, son 3 haftanın en düşük seviyesi olan 21.500 dolar eşiğine bile ulaştı.

Gerçekten de Bitcoin, 23.200 dolar civarındaki haftalık en düşük seviyesine dokunarak dünden beri bir tür baskı altındaydı. Bu günde Bitcoin, 18 Haziran’dan bu yana daha çok gözlemlenen bir likidasyon seviyesine ulaştı. Bir saat içinde, tasfiye miktarı Bitcoin için 100 milyon doları ve tüm kripto piyasası için 200 milyon doları aştı.

Dün, günün sonunda, Bitcoin ağının ana geliştiricisi Wladimir Van Der Laan’ın görevinden ayrıldığını da öğrendik. Bitcoin fiyatında harekete yön vermiş olabilecek bilgi olabilir.

Altcoinler de düşüşü takip ediyor

Bitcoin’deki bu keskin düşüşün diğer altcoin projeleri üzerinde doğrudan etkisi oldu. İlk 10 altcoin arasında yer alan kripto paraların hepsi düşüş gösteriyor. Hatta çoğu, Bitcoin’den daha büyük kayıplar gösteriyor. İlk 100 kriptoyu düşünürsek, son 24 saat içinde sadece Gnosis (GNO) projesi yeşil renkte görünüyor.

Ethereum hariç tüm büyük altcoinlerin Bitcoin’den daha yüksek kayıplar verdi. Bu 10 projeden 7’sinde kayıplar %10’dan bile yüksek. İlk 100 içinde, %10’dan fazla kayıplar, projelerin çoğunluğunu temsil etmektedir. Son 24 saat içinde, kripto piyasası değeri %7’den fazla düştü.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz