Bitcoin Çöküşü Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı, Eylül ayındaki flaş çöküşünden bu yana en düşük seviyeye ilerledi. Amiral gemisi varlıkta Çarşamba günü rekor kıran tasfiyeler geldi. Sonuç olarak, sorular artıyor, düşüş satın almak için başka bir fırsat mı yoksa tehdit mi ?

Panik Satışları Bitcoin Fiyatını 38.000 Dolar Altına Düşürebilir

Boğalar ve ayılar arasında uzun bir savaştan sonra, nihayet ayılar, boğaları geride bırakarak alana hakim oldu. Bir kripto analiz platformu Coinglass, son 24 saat içinde 337 milyon dolardan fazla tarihi bir satış bildirdi.

Eylül çöküşü sırasında neredeyse eşdeğer tasfiyeler gerçekleşti. 5 Ocak’taki büyük çöküş, adreslerin %28’i kayıpta olduğundan tüccarları ciddi şekilde üzmüş gibi görünüyor.

Yatırımcılar panik satışına düşerse, varlık 38 bin doların altındaki tarihi diplere doğru keskin bir düşüş yaşayabilir Öte yandan, zincir üstü metrik platform Cryptoquant, tüccarların varlığa olan güveninde ciddi bir düşüş gözlemledi. Aşağıdaki analiz notlarını paylaştı:

  • Son çöküşle birlikte, açık faiz 1,06 milyar dolar değer kaybetti. Bu, Bitcoin’in aşağı yönlü hareketinin yolunu daha da açacaktır.
  • Toplam 133 milyon dolarlık long işlem tasfiye edildi ve bu da satışların hızlanmasına neden oldu.
  • Tahmini kaldıraç oranı nispeten yüksek 0,218’dir ve bu da amiral gemisi varlığında maksimum oynaklığa neden olabilir.

Toplu olarak, ayılar fiyatı 38 bin doların altına çekebileceğinden, Bitcoin fiyatının hala zorlu yolu geçmesi gerekiyor. Ek olarak, Boğalar kritik dip noktasında biriktirmeye başladığında, fiyat hareketinde büyük bir artış bekleyebiliriz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz