Bitcoin büyük bir kriz içerisinde mi ?

Kripto para birimi, piyasa trendinden dolayı huzursuz olmaya devam ediyor. Bitcoin fiyatı dar bir bant genişliğinde işlem görüyor. 

Bitcoin, toplam arzın %90’ının çıkarıldığı yeni bir döneme giriyor. Bu arada, endüstrinin savunucuları, dibe vurma sinyalleri sergileyen birden fazla göstergeyi paylaşıyor ve bu da Bitcoin’de büyük bir kriz korkusu aşılıyor. 

Bitcoin toplam arzı %90 seviyesine ulaştı

Bitcoin’de toplam arz miktarının %90’ını çıkartılmış durumda. Mevcut 21 milyon Bitcoin’in 18,9 milyonu çıkarıldı ve açık piyasada mevcut. Kalan arzın, ağın yarılanma programlarına ve ağın etkinliğine göre çıkarılması bekleniyor. Çıkarılan 18,9 milyon Bitcoin’den yaklaşık bir milyon Bitcoin, Satoshi Nakamoto’nun mülkiyetindedir.

Glassnode verilerine göre, saklanan veya kaybedilen BTC miktarı, 11 ayın en yüksek seviyesi olan 7.230.248.293 BTC’ye ulaştı. Çekimlerin sayısı (7d MA) 22 ayın en düşük seviyesi olan 1.234.196’ya ulaştı. 

Toplu olarak, arz krizi Bitcoin’in fiyat hareketinde nasıl etkiye sahip olacak büyük bir merakla bekleniyor. Tüm piyasalarda hakim olan panik havası kripto paraları da olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz