Binance ve Mastercard, Binance Card için ortaklık kurdu

Bildiğimiz gibi, enflasyonun dörtnala arttığı ülkelerde kripto para birimlerinin benimsenmesi daha kolay görünüyor. Bu, Binance ve Mastercard‘ın ön ödemeli kripto kartlarını piyasaya sürdüğü Arjantin’de de görülüyor.

Binance ve Mastercard, Arjantin’de bir kart sunmak için bir araya geldi

Şirket tarafından yapılan duyuruya göre Arjantin, Latin Amerika’da Binance Card’ın kullanıma sunulacağı ilk ülke. Ulusal kimlik kartına sahip tüm Binance kullanıcıları hizmete erişebilecek.

Kripto para birimleri, ödeme sırasında gerçek zamanlı olarak dönüştürülür ve müşteriler belirli satın alımlarda %8’e kadar nakit para iadesi alabilir. Binance ayrıca ATM’den para çekme işlemleri için herhangi bir işlem ücreti olmayacağını da onaylıyor.

Binance borsa platformu Latin Amerika Genel Müdürü Maximiliano Hinz, bunun benimsemeyi teşvik etmek için yeni ağ geçitleri oluşturmakla ilgili olduğunu doğruluyor :

“Ödemeler, kripto için en erken ve en belirgin kullanım örneklerinden biridir. Ancak benimseme hala güçlü bir şekilde ilerleyebilir. Tüccarlar Binance Card’ı kullanarak fiat para birimi almaya devam edecek ve kullanıcılar seçtikleri kripto para biriminde ödeme yapacak.”

Önemli enflasyon yaşayan diğer ülkelerde olduğu gibi, Arjantinliler alternatif varlıkları kullanmaya özel bir ilgi duyuyorlar ve bu ilgi en üst seviyelere kadar uzandı. Bir yıl önce, Başkan Alberto Fernández, Bitcoin’in (BTC) olası bir şekilde benimsenmesi sorulduğunda şu şekilde yanıtlamıştı:

“Çok ileri gitmek istemiyorum, […] ama ‘hayır’ demek için bir sebep yok. Belki de bu iyi bir yoldur.”

Geçen yıldan beri, enflasyon Arjantin’de yükselmeye devam ediyor. Ülke 2021 yılını %51 oranında kapattı ve enflasyon 2022 için %77’ye ulaşabilir. Bu nedenle, birçok Arjantinli için parasal alternatifler finansal olarak hayatta kalma meselesidir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz