Binance Smart Chain’deki en umut verici tokenler

Binance Chain, ardından Binance Smart Chain ve bugün BNB Chain : Binance ekosisteminin dayandığı blok zinciri sadece isim olarak değil her anlamda evrim geçiriyor. 1 milyar dolarlık destekle BSC üzerine tasarlanan projeler artıyor. Birçoğu ayı piyasasında başarısız olurken, bazıları damgasını vurdu ve konsolide oluyor. En umut verici tokenlere (ve projelere) genel olarak göz atacağız.

BEP-20 Token Nedir?

Binance Akıllı Zincirinin, ikinci nesil ağ olarak adlandırılan Ethereum gibi olduğunu hatırlamakta fayda var. Bu, “programlanabilir” bir ağdır, yani topluluk orada merkezi olmayan uygulamalar (ünlü dApp’ler ) ve bazen hayali isimlerle (ünlü tokenlar) bu tokenlarla oluşturabilir. Bu nedenle, Binance Akıllı Zincirinde tasarlanan bir token, BSC’de çalışması amaçlanan bir projeyi kodlamak için uzmanlaşması gereken BT standardına atıfta bulunarak BEP-20 tokeni olarak adlandırılır.

En iyi bilinen BEP-20 tokeni BNB’dir. Aslında, Ethereum ağı için ETH ne ise Binance Akıllı Zincir için Binance Coin (BNB) odur. Kullanıcılar, BSC ağı tarafından barındırılan bir dizi uygulamanın yanı sıra Binance platformunun kendisinde işlem ücretlerini BNB aracılığıyla ödeyebilirler.

Şimdi gelelim Binance Smart Chain’deki en önemli tokenlara;

CAKE : En önemli Defi Tokeni

CAKE, PancakeSwap merkezi olmayan borsa platformunda iki amaca hizmet eder. DEX’in evrimine ilişkin kararların oylanmasına izin veren bir yönetişim tokeni olarak hizmet eder. Aynı zamanda bir yardımcı program tokeni olarak da hizmet eder.

Eylül 2021’de piyasaya sürülen PancakeSwap (CAKE), hatırlanması gereken, Binance Akıllı Zincir BNB Zinciri üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir borsadır. Haziran sonunda PancakeSwap, tüm DEX’lerde yapılan ticaretin %13’ünü oluşturuyordu, bu da 350.000 aktif kullanıcı için yaklaşık 18 milyar dolara eşdeğerdi.

Yakın zamanda size Binance Labs’in (Binance’in risk sermayesi yan kuruluşu), BNB Zincirinde tüm varlıklar protokolde yatırılan en yüksek TVL’ye sahip DeFi projesi olan PancakeSwap için fon topladığını daha önce sizlerle paylaşmıştık.

BUSD, piyasadaki en güvenli stablecoin mi?

Piyasadaki üçüncü stablecoin (17 milyar dolar) olan BUSD, uzmanlar tarafından dolar destekli en güvenli ve en istikrarlı kripto para birimi olarak kabul ediliyor.

Paxos Trust Company tarafından Binance ile ortaklaşa çıkarılan BUSD, hem BNB Zincirinde bir BEP-20 tokeni olarak hem de Ethereum ağında bir ERC-20 tokeni olarak verilir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çok az lisanslı stablecoin’den biridir. UST ve LUNA’nın çöküşünün ardından, stabilcoinler hakkında güçlü bir şüphe bağlamında, BUSD, New York düzenleyicisinin finans sektörüne hiçbir hediye vermemesiyle tanınan NYDFS’nin gereksinimlerine sorunsuz bir şekilde uyma yeteneğiyle güvence veriyor.

Beefy Finance’in tokeni: BIFI

BIFI, getiri toplayıcılar (getiri optimize ediciler) kategorisine giren bir proje olan Beefy Finance projesinin yönetim tokenidir. Basitçe söylemek gerekirse, bir ödeme toplayıcı, yatırımlarınızı birden fazla DeFi protokolünde yönetmek için otomatik bir yönetici gibi çalışır.

Pozisyonlarınızı geri çekerek, yatırım yaparak, yeniden yatırım yaparak vb. kendiniz yönetmek yerine, tüm süreci, örneğin %88’lik bir getiriyi %120’nin üzerinde artırarak, getirinizi (APY) artırmaya özen gösteren Beefy Finance’e devredersiniz.

Birçok proje gibi, Beefy de DeFi’ye yatırılan nakitteki genel düşüşten zarar gördü. Ancak BNB Zincirinde takip edilecek en ilginç projelerden biri olmaya devam ediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz