Binance.US 4.5 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı

Binance.US kripto para borsası, ilk dış finansman turunu artırdı ve 4,5 milyar dolarlık bir değerlemeyle 200 milyon dolar topladıTurun boyutuna ve önemli değerlemeye rağmen, şirket, genellikle erken aşamadaki girişimler için daha küçük finansman turlarını tanımlamak için kullanılan bir terim olan finansman turunu tohum turu olarak adlandırıyor. Tura katılan yatırımcılardan bazıları arasında RRE Ventures, Foundation Capital, VanEck ve Circle Ventures yer alıyor.

Binance.US 4,5 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı, 2-3 yıl içinde halka açılmayı planlıyor

Binance.US CEO’su Brian Shroder’a göre borsa, yeni sermayeyi ek çalışanları işe almak, platformlarını pazarlamak ve gelecekte potansiyel olarak başka işletmeleri satın almak için kullanmayı planlıyor. 

Binance.US, Eylül 2019’da piyasaya sürüldü. Amerika Birleşik Devletleri pazarına odaklanan borsa, küresel kripto para borsası Binance.com’un bir ortağıdır ve iki platform, marka ve teknolojilerinin bir kısmını paylaşır. Binance.US, Binance.com borsasından ayrı bir kuruluş olan BAM Trading Services tarafından işletilmektedir. 

Ancak şirketin Binance ile olan bağları tartışma konusu oldu. Şubat ayında Wall Street Journal, ABD menkul kıymetler düzenleyicisi SEC’in Binance US ile borsada faaliyet gösteren ve Binance ile bağları olduğu bildirilen iki piyasa yapıcı firma arasındaki ilişkiyi araştırdığını bildirdi.

ABD kripto para borsası piyasasının önde gelen oyuncusu şu anda NASDAQ’da işlem gören ve yaklaşık 43,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Coinbase’dir.

Fortune ile yaptığı röportajda Brian Shroder, Binance.US’nin pazardaki göreceli konumu hakkında yorum yaparak, şirketin şu ana kadar başardıklarından “oldukça memnun” olduğunu söyledi.

CoinDesk’ten bir rapor, bir Binance.US sözcüsünün şirketin önümüzdeki iki veya üç yıl içinde halka açılmayı planladığını söylediğini aktarıyor.

Binance.US, son 24 saat içinde yaklaşık 368 milyon dolarlık işlem hacmini ele aldı. En aktif ticaret çifti, 43 milyon dolar değerinde işlem gören BTC / USD’dir. Borsa şu anda ticaret için yaklaşık 85 farklı kripto varlığı listeliyor. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here