Binance, kripto para ödeme hizmeti olan Bifinity’yi başlattı

Binance, özellikle tüccarlar arasında kripto para birimlerinin ve Web 3.0’ın benimsenmesini kolaylaştırma eğiliminde olan yeni hizmeti Bifinity’yi açıkladı. Paysafe ödeme yöntemlerinde uzmanlaşmış fintech gibi sayısız stratejik ortaklık sayesinde Bifinity, Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve Latin Amerika’da kendini kabul ettirmeyi amaçlıyor.

Bifinity Nedir ?

Binance’in blogunda bir açıklama aracılığıyla yapılan duyuru, Bifinity’yi resmi itibari paradan kriptoya (on-rampa) ödeme sağlayıcısı olarak tanımlıyor. Basın açıklamasına göre, uygulama halihazırda 50 kripto para birimini ve Visa veya Mastercard gibi geleneksel ödeme yöntemlerini destekliyor.

Bu yeni aracın hem bireyleri hem de işletmeleri hedeflediğini unutmayın. Gerçekten de Bifinity, yatırımcılara bu yeni özelliği işlerine kolayca entegre edebilmeleri için basitleştirilmiş bir programlama arayüzü (API) sağlıyor.

Binance, BNB Chain resmi olarak duyuruldu

Hedeflenen ticaret kategorileri açıkça belirtilmiyor, ancak Bifinity ile ortaklık formunu doldurarak, şu anda listelenen şirket kategorilerinin “DeFi”, “E-Ticaret”, “NFT”, “Cüzdan” ve “Fintech” olduğunu fark ettik.

Bifinity’nin başkanı ve aynı zamanda Binance’in takas edilemez tokenler (NFT’ler) bölümünün başkanı Helen Hai’ye göre, proje kripto para ödeme çözümlerine yönelik artan talebe yanıt veriyor :

“Kripto ve Web 3.0 ekonomisi büyümeye devam ederken, geleneksel finans endüstrisi ile merkezi kripto ekonomisi arasındaki boşluğu kapatmak için fiat-kripto ödemelerine merkezi olmayandan daha fazla talep görüyoruz. […] Bifinity’nin piyasaya sürülmesiyle, kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesini hızlandırmayı amaçlıyoruz. »

Web 3.0’a Bir Köprü

Paysafe ve fintech Checkout.com ile ortaklığın bir parçası olarak Bifinity, hem kripto para birimlerinin hem de Web3 benimsenmesini geliştirme eğilimindedir.

Checkout.com’daki kripto şubesinin başkan yardımcısı Max Rothman tarafından desteklenen bir strateji :

“Küresel e-ticaretin, özellikle kripto para birimleri ve NFT’Lerin benimsenmesiyle, geleneksel ticaret büyümesini geride bırakmaya devam etmesini bekliyoruz. »

Basın açıklamasına göre, bu 2 ortaklık Bifinity’nin bir dolandırıcılık tespit aracı aracılığıyla kullanıcı güvenliğini sağlarken ödeme altyapısını geliştirmesine olanak sağlayacak.

Ayrıca Paysafe ile olan işbirliği, ona çeşitli düzenlemelere uyumu sağlamak için gerekli tüm araçları sağlamalıdır. Ayrıca Binance’in yakın zamanda Avrupa’da SEPA transferlerini yeniden sunabilmesi, Paysafe ile olan bir ortaklık sayesinde oldu.

Gelecek planları ile ilgili olarak, Bifinity’nin Güney Amerika’ya genişlemesi ve ayrıca Paysafe’in kartlı ödeme çözümünü Avrupa ağına tanıtması bekleniyor.

Son olarak Bifinity, hizmetlerinden yararlanan kişilerin yalnızca dijital cüzdanlarını bağlayarak çeşitli platformlarda NFT satın almalarına izin vermek istiyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here