Binance borsası, yaptırımlar sonrası alım satım işlemlerini yasakladı

Dünyanın en büyük kripto para borsası, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği yaptırımları uyarınca ülkedeki hizmetlerini keserek Rusya’daki büyük müşterilerinin hesaplarını devre dışı bıraktığını söyledi.

Binance, kullanıcılara, Rus vatandaşlarının ve ülkede yaşayan insanların yanı sıra, 10.000 Euro (10.900 Dolar) üzerinde kripto para bulunduran şirketlerin yeni para yatırma veya alım satım yapmasının yasaklanacağını söyledi.

Ancak etkilenen müşterilerin para çekebileceklerini söyledi

Binance, adres kontrollerini tamamlayan ve 10.000 avronun altında kripto para bulunduran Rusya bağlantılı kullanıcıların hesaplarının aktif kalacağını ekledi.

AB, Rusya’ya yönelik beşinci yaptırım paketinde bu ay kripto para birimlerini depolamak, göndermek, almak ve harcamak için kullanılan dijital cüzdanları hedef aldı.

Binance, büyük ABD borsaları Coinbase Global Inc ve Kraken ile birlikte, Başkan Vladimir Putin’in Moskova’nın “özel operasyon” olarak adlandırdığı Ukrayna’yı işgal etmesini emrettikten sonra Kiev’den Rus kullanıcıları tamamen yasaklama çağrılarını reddetmişti. 

Binance, Mart ayında “milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağını”, ancak yaptırımlara uyulmasını sağlayacağını söyledi.

Ayrıca geçen ay, yaptırımlara tabi Rus bankalarının kart sahiplerinin kartları platformlarında kullanamayacaklarını ve aynı kategorideki bireylerin erişimlerinin kısıtlandığını doğruladı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here