Belkçikalı Siyasetçi 2022 Senesindeki Maaşını Bitcoin’e Dönüştürdü!

Belçika Parlamentosu delegesi Christophe De Beukelaer, 2022 yılındaki alacağı maaşının hepsini Bitcoin kripto para birimine dönüştürecek. Bu gelişme sayesinde Christophe De Beukelaer, kripto para birimini bu yönden teşvik eden ilk Avrupalı ​​siyasetçi konumunda yer alacak.

Belçika haber kanallarına yaptığı açıklama ile Beukelaer, Bitcoin kripto para biriminden “sanal altın” olarak söz etti ve bu yaptığı hareketle sanal evrene olan bağlılığını göstermek istediğini duyurdu.

Belçikalı siyasetçi Christophe De Beukelaer yaptığı açıklama ile “Belçika politika dünyasının güncel dünyaya göre değişmesini istiyorum, burada blok zincirlerin büyümesini basit hale getirmek için kanunlar yürürlüğe koysun. Zaten bu sektörde uzmanlaşmış çok değişkenli firmalarımız var. Birçok ülke blok zincir teknolojisine yatırım yapıyor, Belçika’nın bu fırsatı kaçırmasını istemiyorum. Blok zinciri gelecek dünyasının aydınlık tarafıdır.” dedi.

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde Beukelaer’in maaşı 5500 Euro. 2022 senesi süresince, bu tutarı yerel bir kripto para borsası vasıtası ile Bitcoin kripto para birimine dönüştürecek. Fakat kripto para dünyasına adım atmak için devasa tutarlarla başlamanın şart olmadığından da bahsetti. Bu sebep ile, “sanal oluşumu” temin etmek isteyen bütün kullanıcılar, makul olan en ufak tutarlarla başlayabilir.

Bitcoin ile Maaş Alan Siyasetçi Sayısı Artıyor

Beukelaer, bu Bitcoin maaş yönelimini Amerika Birleşik Devletleri’nden örnek aldı. 2021 senesinin kasım ayında iki ABD belediye başkanı maaşlarının tamamını Bitcoin olarak alacaklarını duyurdu. Bunlar New York Belediye Başkanı Eric Adams ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez.

Eric Adams, üstünden geçtiğimiz hafta ki cuma günü maaş karşılığı ilk Bitcoin’ini aldı. Fakat, BTC’yi direkt ödemeler için kullanmakta problem yaşayabilir. New York City, teknolojik olarak yeteri kadar sağlam olmasına karşın, günlük gereksinimleri karşılamak için kripto para kabul görmemektedir.

Emsal olarak, marketler yalnızca dolar para birimini kabul ettiği için temel gıdaları temin etmek zahmetli olacaktır. Elektrik tutarını karşılamak için Bitcoin kullanmak mümkün değildir. New York’un en büyük elektrik ve gaz hizmet veren temin edici şirketi Con Edison, kripto para birimlerini kabul etmiyor. Esas olarak Adams olanaklarını bazı mağaza yapılarında deneyebilir. Bunun sebebi, birtakım oluşumlarının BTC kripto para birimini kabul etmesidir. Bununla beraber, kaynakları resmi olmadan iletim göstermeden evvel kripto para birimlerini dolara dönüştüren vasıtalar kullanmaya devam ediyorlar.

Avrupa’da, Christophe De Beukelaer temel olarak aynı problemle muzdarip durumda kalabilir. Ödeme yapmadan evvel para kaynaklarını yeniden Euro para birimine dönüştürmek için başka vasıtalara müracaat gerekecekti. Bu, kripto para birimi sektörünün geliştiğini ispatlıyor, fakat daha günlük hayata erişim gösteremedi. Belki teşvik edici siyasetçiler durumu süreç içerisinde çevirebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here