Avrupa hisseleri ayın son seansında karıştı

Avrupa’nın ana borsaları Çarşamba günü anlaşmaları açarken düşüş yaşadı. Londra’nın gösterge FTSE 100 endeksi Salı günü kapanış seviyesine kıyasla yüzde 0.1 düşüşle 7.357.89 puana geriledi.

Euro bölgesinde, Frankfurt’un DAX endeksi yüzde 0,4 artarak 13.008,56 puana ve Paris CAC 40 yüzde 0,2 artışla 6.224,39 puana yükseldi.

Asya hisse senetleri, ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu daha yüksek faiz oranlarıyla yenme kararlılığının dünyanın en iyi ekonomisini resesyona sokacağından korkan tüccarlar ile Çarşamba günü düşüş eğilimine devam etti.

Borsa tarafında, teknoloji sektörü (%+1,17) şu an ve hizmetler için güçlü ilerlemeye imza atıyor yerel makamlara göre %0,83 düştü. Bireysel değerlerde, Renault hisseleri %3.46 kazanıyor.

Avrupa’daki enflasyon moraller üzerinde baskı yapıyor

Avrupa borsaları, Avrupa bölgesindeki enflasyon cephesinde endişe verici haberlerin arka planında kaybetmeye devam ediyor.

Eurostat tarafından bu sabah yayınlanan tahmine göre, enerji kaynaklı (+%38,3), Euro bölgesindeki yıllık enflasyon oranının Ağustos ayında %9,1 olduğu ve bu nedenle Temmuz ayındaki %8,9’a kıyasla biraz hızlandığı tahmin ediliyor.

“Enerji, gıda, alkol ve tütün fiyatlarındaki dalgalanmalar hariç tutulduğunda enflasyon oranı yüzde 4’ten yüzde 4,3’e yükseldi. Ancak enflasyonun zirveye ulaşması pek olası değil.” “Commerzbank, aksine Eylül’de enflasyonun yukarı fırlaması gerekiyor” dedi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz