Astroport (ASTRO) Coin Nedir ?

Astroport, Terra blok zincir teknolojisinde faaliyet gösteren bir AMM’dir. AMM temalı konseptinde reform hareketi ile Astroport’un Terra’daki bütün ögeler için likidite merkezi olması amaçlanıyor.

AMM konseptindeki gelişmenin yanına ek olarak Astroport, ilgi odaklarını üzerine çekecek bir işlev de vaat ediyor: çift ​​likidite madenciliği ve ASTRO tokeninin kullanım amaçlarından faydalanmanın modern bir alternatif yapısı.

Astroport (ASTRO) Çalışma Prensibi ve Özellikleri

  • AMM Konseptindeki Yapılanma: Kültürel olarak, her AMM, sadece kısıtlı çeşitte ögeler için makul olan saptanmış bir çeşit likidite hacmi meydana getirir. Emsal olarak, Stabil İçerik Hacimleri ileri seviye dinamik oluşumlar için aranan kandır, Stableswap Statik Hacimleri kararlı ögelerle uyumlu faaliyet gösterir, Likidite Önyükleme Hacimleri ise yeni kripto para birimleri için son derece makuldür. Fakat Astroport, her çeşit öge için istenen, arzu edilen dönüşüm protokolü olması için üç çeşit likidite hacminin tamamını geliştirmeyi hedefler.
  • Çift Yapılı Likidite Madenciliği: Astroport’ta likidite madenciliğine dahil olan kullanıcılar, sadece ASTRO coin değil, aynı zamanda Terra’daki başka proje oluşumlarından tokenleri de elde edecek. Bu çift yapılı oluşum, ASTRO Generators-proxy altyapılı akıllı kontratlar vasıtası ile sağlanır. Katılımcıların yalnızca LP kripto para birimlerini ASTRO Generator yapısına dahil etmeleri yeterlidir. Daha ileriki süreçlerde, bir staking proxy’si vasıtası ile üçüncü şahıslarca tokenlerini kullanıma koymak ve elde etmek için katılımcılar adına faaliyet gösterecektir.
  • ASTRO kripto para biriminin avantajlarından faydalanın; ASTRO’nun avantajı xASTRO ve vxASTRO ile hesaplanır. Kullanıcılar, xASTRO temin etmek için ASTRO’yu ve vxASTRO’yu almak için xASTRO’yu dağıtır. Bu sebep ile, vxASTRO daha çok seviyede sorumluluğu üstüne almakta, bu da fiyat dağıtımı ve denetim kuvvetinde daha fazla avantaj ve yarar manasına denk gelmektedir.

Token Yapısı Olarak ASTRO

ASTRO, denetim hareketlerine dahil olmak ve platformdan ortak kazana sahip olmak için oluşum gösterebilen Astroport yapısının yerel sembolüdür.

ASTRO Token Listelenen Seçenekleri

  • LP Yapıları: Yüzde yirmi ASTRO Jeneratör emisyonlarının ilk bir senesi süresince ASTRO token Jeneratör vasıtası ile paylaştırılacaktır. ASTRO Jeneratör tanıtım zamanını etkinliklerle anmak için her sene, ASTRO Jeneratör emisyonlarının seviyesi, ASTRO token Jeneratör vasıtası ile serbest bırakılacak ve ASTRO token kalmayıncaya dek yüzde yirmi düzeylerinde düşüş gösterecektir.
  • Topluluk Kaynak Fonu: Astroport işleme açıldığı zaman (hedeflenen zaman) piyasaya sunulur.
  • Airdrop: Astroport tokeni tanıtımından yaklaşık iki ay sonra katılımcıların beğenisine sunulur.

ASTRO tokenlerinin altta verilen yapıda farklı kullanım amaçları bulunmaktadır;

  • Denetim.
  • Platformda dağıtılan kazanç gelirleri.

ASTRO Token Nasıl Satın Alınır ?

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde, ASTRO tokenlerini almak için MEXC kripto para borsasını ve Terraswap platformunu kullanabilirsiniz.

ASTRO Token Geliştirici Ekibi, İş Birlikçileri ve Destekçileri

Astroport, Delphi Digital Labs, IDEO CoLab Ventures, Terraform Labs ve Astroport geliştiricileri (“Astroport İş Birliği Girişimi”) vasıtası ile dizayn edilmiştir.

Yatırım Aracı Olarak Astroport (ASTRO)

Astroport, ileriki süreçlerde daha çok büyüme yeteneğine hakim, seri bir şekilde gelişen blok zincir teknolojisi olan Terra yapısı üstüne dizayn edilmiştir.

Astroport, Astroport yapı sisteminin Terra blok zincir teknolojisi olan hali hazırda işlem gören AMM’den, diğer bir ifade ile Terraswap’tan likidite almasına destekçi olabilecek birden fazla muazzam işleve vakıftır.

Astroport, Delphi Digital Labs ve Terraforms Labs içinde yer almak üzere üst segmentteki uzman bir geliştirici ekip vasıtası ile dizayn edilmiştir, bu sebep ile projelerden saptanmış bir legal yapı umabiliriz.

Astroport kripto para birimi projesine yakın bir şekilde faaliyet gösteren yapılar; Terra blok zincirinde geliştirilen Terraswap ve Loop Finans projeleridir. Diğer blok zincir teknolojilerinden faydalanıp faaliyet gösteren projeler ise BSC blok zinciri eşliğinde tasarlanmış PancakeSwap ve Solana blok zinciri yapısını kullanan Raydium kripto para projesidir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here