Loop Finance (LOOP) Coin Nedir ?

Loop Finance, Terra üstüne dizayn edilmiş bir projedir ve iki temel içeriği bulunur; Loop AMM ve Loop Cüzdanı.

 • Loop AMM: Ethereum blok zincir teknolojisi üstünde Uniswap ve Terra üstünde Terraswap ile birebir çalışma prensibine yani AMM temalı konseptine vakıftır. Katılımcılar, likidite meydana getirir ve yapı fiyatlarının bir hissesinden hediyeler elde eder. Loop AMM ile katılımcılar, sadece Terra yerel kripto para birimlerini değil, aynı vakitte Wormhole Solana-ETH POA bağlantısı ya da Terra Bridge vasıtası ile Ethereum, BSC ve Solana blok zincir teknolojileri tokenleri da değiş tokuş usulü ile elde edilebilir.
 • Loop Cüzdanı: Kripto para aplikasyonları esas katılımcılara sürmek için Loop Finans yapısı, katılımcıların kripto para birimlerini direkt olarak yatırımcılarla elden çıkarmasına yardımcı olan mobil, herhangi bir şekilde takip altında kalmayan bir hesap yapılanması oluşturur. İleriki süreçlerde Loop Wallet, katılımcıların yerel kuruluşlardan birim temin edebilecekleri bir alım satım aplikasyonu tarzında iş görecek.

Bu iki temel içeriğin yanına ek olarak Loop Finans yapısı, bizzat kendisini Terra kripto para biriminde tokenize edilmiş bir küme halinde olarak açıklıyor. Katılımcılar Loop Finans yapısında öge yaratabilir ve elde edilen birim olarak ise token kazanımı alabilir.

Loop Finance (LOOP) Çalışma Prensibi

İki Loop Finans yapısı içeriği farklı değil, benzer çalışma prensibi ile ilişkilidir ve ikisi için de bir önem meydana getirir. Loop Cüzdan, Loop AMM ile uyumlu hale getirilmiştir, böylelikle katılımcılar ögeleri için rastgele bir Terra tokeni ile tutar karşılığını verebilir.

Katılımcılar pazar ticareti oluşturmak için bir para birimi tercih ettiğinde, Loop AMM yapısında tam zamanlı değiş tokuş çalışma prensibi gerçekleşecek, bu durumdan yararlanılarak yatırımcılar değiş tokuşun ardından katılımcılardan sabit para elde edecekler. Katılımcılar, Loop Cüzdan yapısında alım satım gerçekleştirdikleri için LOOP ile hediyelendirilir.

Bu çalışma prensibi hem bilhassa Loop Finans hem de bir tam oluşum olarak Terra kripto para birimi için iki farklı yapı sistemi meydana getirir:

 • Loop Ek Kaynak Fonu için: Kullanıcılar LOOP tokeni almak istiyorsa, tutar karşılığını vermek için LOOP Cüzdanını tercih eder. LOOP AMM yapı sistemndeki yapı adedi artış gösterir. Bunun neticesinde LOOP AMM ve kripto para birim tokeninin de kritik önemi artış gösterir.
 • Terra Kripto Para Birimi için: LOOP Cüzdanı ile daha çok tutar karşılamak amacıyla, Terra kripto para biriminde UST olması büyük ihtimal olan sabit para isteği fazlalaşır ve UST için Temin Etme isteği yükseliş gösterir. Bütün sanal öge dünyası bu yapılanmalar eşliğinde gelişim gösterebilir. Bütün sanal öge dünyasının gelişmesi için Terra kripto para biriminde bir proje olarak Loop Finans yapısı da ortak bir şekilde faydalanır.

Kripto Para Birimi Olarak LOOP Token ve Genel Özellikleri

LOOP, Loop Finans yapısının yerel kısaltılmış sembol tokenidir. LOOP hem denetim oluşumları hem de ardından değerlendirilecek olan başka birden fazla kullanım amacı içinde faaliyet gösterebilir.

Piyasada hareket ve faaliyet gösteren arz miktarı yedi milyon LOOP değerindedir. Piyasada total bir şekilde oluşum gösteren token miktarı ise bir milyar token değerindedir.

Mars Network (MARS) Coin Nedir ?

Kişiselleştirilmiş Periyodik Hamle: Bu periyodik oluşumlar, mayıs ayı itibari ile token birim başına 0.0134 dolar alım satım ücreti ile faaliyet gösterdi. Biriktirilen ve havuzda oluşum gösteren total adet 1,5 milyon dolar değerindedir.

Genel Periyodik Hamle:

 • Pylon: Katılımcılar LOOP tokeni elde etmek için UST birimini kullanırlar (Verilen hediye LOOP miktarı total UST oluşumlarının kapasitesine göre oranlıdır)
 • StarTerra: Star Terra yapısında biriktirilecek total adet 2,875,000 dolar değerindedir.
 • Denetim: Katılımcılar, grup kümeleri karşılıksız miktarları, platform yenilikleri ve değişken unsurlarını fikir birliğince tartışmak için LOOP tokenlerini dağıtır.
 • Yapı Fiyatları Elde Etme: Katılımcılar, LOOP AMM yapısında yapı tutarları elde etmek için likidite ikileminin bir yönü olarak LOOP kripto para birimi sağlar.

LOOP Tokeni Nasıl Temin Edilir ?

İçinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde LOOP hesap cüzdanını kullanım altına alarak ya da StarTerra Pylon yapısının arza açık alım satımlarına dahil olunarak LOOP kripto para birimi temin edilebilir.

LOOP Token Geliştirici Üyeleri, Yatırımcıları ve İş Birlikçileri

Proje ekibinin geliştirici ekibinde yer alan ana uzman şahıslar; Tom Norwood, Simon Rahme ve Marcela Rodriguez’dir. Farklı pozisyonlarda görev alan bu uzman kurucular, bu projenin geleceğine de yön vermektedir.

Loop Finans yapısı dört adet mentor uzmanı eşliğinde çalışır;

 • Chad Stephens
 • Anjan Vinod
 • Avishay Ovadia
 • Eylon Aviv

Loop Finans yapısı, Woodstock, Accomplice, Collider Labs ve Iconium gibi ileri gelen VC sistemlerinden ve destekçilerinden bir buçuk milyon doların üstünde meblağ biriktirdi.

Loop Finans yapısı, Terra kripto para birimi sanal evreninde birden fazla proje ile iş birliği yapıyor: Angel Protokol, Pylon Platformu, Akash Ağı, Loterra, Spar, Neptune Protokol, Apollo, Kujira.

Yatırım Aracı Olarak Loop Finance (LOOP)

Loop Finans yapı sistemi, ileriki süreçler adına ümit verici bir gelişim gösteren Terra blok zincir teknolojisi üstünde dizayn edilmiştir. 2021 senesinin temmuz ayı itibari ile Terra TVL’nin seri bir gelişme göstermediğini, fakat gene de düzenli bir biçimde yükseliş trendini görebilirsiniz. Terra, ileriki süreçlerde daha ilgi çekici gelişmeye ortam sağlamak için kaynak havuzu oluşturma ve daha çok kullanım yapı durumu sürecinde de olabilir.

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde Terra kripto para birimindeki AMM endüstrisi üç ayrı proje barındırmaktadır: TerraSwap, Astroport và Loop Finans. Bu üçleme dahilinde Terraswap, sanal evrendeki en çok likiditeye eriştiği için hala etkin kısım AMM yapısıdır. Loop Finans yapısının hem havuz hem de likidite bakımından Terraswap kripto para biriminin çok daha aşağı seviyelerde olduğunu tespit edebiliriz. Terraswap kripto para biriminin 30.21M UST dolaylarına nazaran total havuzu 3.37M UST miktarındayken, likidite oluşumu Terraswap kripto para biriminin hemen 0,01 seviyelerindedir.

Fakat Loop Finans yapısının halen dikkat edilebilecek kendi avantajlı tarafları bulunmaktadır. Emsal verilecek olunursa, Loop Finans yapısı, Loop AMM için kaynak fonunu geliştirmek için bağlantı yapısını kullanır. Ek olarak Loop Wallet ve Loop AMM ikileminde epeyce dikkat çekici bir volan konseptine vakıf. Loop Finans yapısı, hesabında birden fazla yerel kullanıcılarla efektif bir biçimde iş birliği yaparsa, ileriki süreçlerde Loop AMM için daha çok likidite ortamı yaratabilir.

Bu geliştirilen yapıya yakın bir şekilde çalışma prensibine sahip proje yapılanmaları Uniswap (UNI) ki bu yapı Ethereum altyapılı DEX sistemidir. İkincisi ise Terraswap oluşumudur ki bu da Terra yapısındaki başlangıç AMM DEX projesidir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here