Ardana (DANA) Coin Nedir ?

Ardana, Cardano üstünde faaliyet gösteren ve kendi stabil para dUSD yapısı çevresinde ögeler meydana getirecek hepsi birlikte oluşum gösteren bir DeFi platformudur. Ağ Danaswap AMM DEX ve ödünç al-ver sistemi dUSD servis sunucusu dahil olmak üzere iki esas öge servis ediyor. Ardana kripto para biriminin temel hedefi, Cardabo blok zincir teknolojisindeki kur farkı dönüşümünü basit hale getirmektir.

Ardana (DANA) Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Sabit para dUSD, kripto oluşum teşvikli ve birebir USD’ye stabil hale getirilmiş Ardana kripto para biriminin esas başlangıç ögesidir. Esas durumda olarak, dUSD’nin işleyiş mekanizması, Maker DAO vasıtası ile listelenen sabit para DAI’ye yakın bir şekilde faaliyet gösteren CDP’dir (Güvence Borç Konumu).

Katılımcılar, Ardana sabit para birimini (dUSD) geri vermek üzere alma konsepti için ADA ya da başka teşvik edilen tokenleri güvence altına alarak Ardana Vaults’a verir. Bir kere geri almak üzere kullanım gördüğünde, katılımcıların güvence hakkını kullanmak için borcu ve fazladan kullanım gören faiz tutarını geri vermesi durumundadır.

DanaSwap, pazardaki alışveriş tutarlarını saptamak için herhangi bir şekilde oynanılamayan yapıları içinde barındırır. Esas olarak, çalışma prensibi, piyasa pazarının oluşum vaktinde oluşum gösteren tutara erişmek için dinamikleri belirleyecektir. Ek olarak Ardana kripto para biriminin optimum seviyelerde StablePools adı verilen yapıları var. Bu, StablePool yapılarının çıkan veri değer derecesinin karşılığı olan piyasa pazarı alışverişi için tokenlerinin miktarını belirleyeceği manasına gelir.

Katılımcılar, saptanmış toplu hacimlerdeki hisselerine göre yapı tutarları elde etmek için bu stabil hacimlere likidite ortamı oluşturabilir. Bu anlatı ile beraber, başka blok zincir teknolojilerinin likidite hacimleri tarzı, likidite oluşturucuları da çok dereceli değişkenli pazar ortamında tutar faaliyet tepki gösterirse etkilenecektir.

Token Olarak DANA

DANA, DANA kripto para birimlerini stake yapanların Ardana ağındaki fiyatlardan seviyeli bir hisse almalarına olanak tanıyan Ardana kripto para biriminin servis ve denetim tokenidir. Aynı anda unsuru dönüşümlerini fikir birliğince tartışmak için Ardana kripto para birimi yapısına katılım gösterirler.

Astar Network (ASTR) Nedir ?

Bu yapılanmayı gösterirken DANA kripto para birimlerini Ardana Hediye Geliştirme Kipi’nde (AREM) odaklanmaları ve bunun neticesinde exDANA birimine sahip olmaları gerekir. exDANA bir şahıstan başka bir şahsa verilemeyen bir token birimidir ve DANA ile exDANA’nın global çaptaki para değişimlerine odaklanma zamanına göre yükselim gösterir. Başka bir kolay anlatımla, DANA kripto para birimini ne denli uzun zaman boyunca kısıtlı halde tutarsanız, o denli çok exDANA tokeni sahibi olursunuz ve o denli de fazla fikir birliği kuvvetine vakıf durumda olursunuz.

Ardana Hediye Geliştirme Kipi (AREM), protokol fiyatlarından hediyeleri aşağıdaki katılımcılara paylaştırmak için dizayn edilmiş bir yapıdır;

exDANA’ya sahip olmak için DANA kripto para birimini saklı tutun.

  • Likidite oluşumu meydana getirin.
  • Ardana Tasarruf Kipine dUSD odaklı kullanın.
  • Likidite Oluşturucu Hediyeleri: %40
  • Token Piyasadaki Ticareti: %28,5
  • Kurucular, Ekip ve Mentorlar: %15
  • Sanal Dünya Verimleştirme ve Havuz: %11,5
  • Para Likiditesi: %5

DANA, Ardana ağının yan yazılımı ve denetim kontrolü tokenidir ve altta verilen özellikler çerçevesinde oluşum gösterir;

  • Staking: Vakıflar, Ardana kripto para birimindeki ağ fiyatlarından bir hisse sahibi olmak için ADA kripto para birimlerini stake edebilirler.
  • Yönetim: DANA kripto para birimi vakıfları, unsur çevrimlerini tartışmak için Ardana kripto para birimi üst makamına katılım gösterebilir.
  • Likidite Oluşturucu Yazılımları: DANA total miktarının yüzde kırklık bir bölümü Likidite Oluşturucu yazılımları vasıtası ile paylaştırılacaktır. Önümüzdeki süreçlerde proje üyeleri, katılımcıların eğilim göstermesi için yol haritası duyuracak.

DANA Kripto Para Birimi Nereden Alınır ?

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde, DANA tokeni rastgele bir finans merkezinde yayımlanmıyor. Netice olarak, kullanıcılar kamu ticaretine veya Occam Finans’ta faaliyet göstermeye hazırlanan IDO birimine katılım gösterebilirler.

DANA Kripto Para Birimi Misyonu ve Vizyonu

Ardana proje üyeleri, 2023 yılına dek uzanan uzun süreçli hedefini tanıtan detaylı bir vizyon planı oluşumu tanıttı. Fakat, genel olarak amaç halen yol haritasındaki kanalları oluşturma sürecinde.

Finans ve ekonomi yapısına dair misyon ve vizyonlarını başarılı ile oluşturan Ardana proje geliştiricileri, alternatif kanallar ve olası sorunlar için çözümleri de araştırmaktadır.

2021 senesinin ağustos ayı itibari ile Ardana, cFund, Ascensive Asset, DeFi Capital, Morning Star Venture, Mgnr, Angels ve David Post ile beraber Three Arrow Capital öncülüğündeki bir yaratım periyodunda 2,7 milyon dolar değerinde tutar biriktirdi. Ardana kripto para birimine katılım gösteren kaynakları büyük ihtimalle, ağı kurmak ve ileriki süreçlerde bu yapıyı verimli hale getirmek için kafi durumdadır.

Ardana kripto para birimi, Elrond Network yapısıyla iş birliği yaptı. Elrond yapısı ile kripto para birim ögelerinin DeFi servis sunucuları için Ardana kripto para birimine iletilmesine olanak tanıyan bir Cardano-Elrond bağlantısı dizayn edecekler.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here