Altın, Mart ayının en düşük seviyesi ve Fed’i odakta tutuyor

Altın fiyatları, doları aşağı çeken ABD Hazine verimlerinde keskin bir geri çekilmenin ortasında üç günlük düşüş trendinde kısa bir duraklamaya rağmen kırılganlığını koruyor. Dolardaki ve getirilerdeki fiyat hareketi, piyasa katılımcıları tarafından Fed öncesi yeniden konumlandırmadır.

Ons altında destek, Fibonacci’de bir ayda %23.6’da 1.930 dolarda öngörülüyor. Bu talep bölgesi, önceki dört saatlik düşük seviyenin ve bir günlük S2’nin pivot noktasının birleşimidir. Altında bir hareket, Mart ayının en düşük seviyesi 1.902 dolara doğru yeni bir düşüşü tetikleyecektir.

Öte yandan, toparlanma, bir haftalık S1, pivot noktasının bir günlük S1 ve bir günlük Bollinger Bandı’nın kesişmesi olan 1.936 dolar civarında. Önceki dört saatlik yüksek seviyeyi 1.942 dolardan tekrar test etmek için ikincisinin üzerinde bir kabul gerekiyor. İkincisinin üzerinde yeni satın alma fırsatları yaratılabilir, bu da gün içi en yüksek seviyeler olan 1.955 dolara doğru kapıları açar. Bir sonraki kritik direnç seviyesi, bir önceki yılın en yüksek seviyesi, önceki haftanın en düşük seviyesi ve bir günün %23.6 Fibonacci seviyesinin çakıştığı 1.960 dolar civarında görülüyor.

Dolar ve getirilerdeki fiyat hareketi , Çarşamba günü açıklanacak kritik faiz oranı kararına hazırlanırken yatırımcılar temkinli davranıyor. Jeopolitik cephede, Rusya ve Ukrayna arasındaki diplomasi umutları, altın ve petrol fiyatları da dahil olmak üzere emtiaları ters köşeye gönderirken doların düşüş eğilimine katkıda bulunuyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here