Altın, Avrupa seansının erken saatlerinde yükseldi

Altın, Avrupa seansının erken saatlerinde yükseldi ve Pazartesi günü iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Ukrayna krizi, artan enflasyon endişeleri emtia için önemli etkenler olmaya devam ediyor.

Altın Pazartesi günü takip eden alımları çekti ve Avrupa seansının erken bölümünde iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Yatırımcılar, hisse senedi piyasalarındaki genel olarak daha zayıf piyasada, Ukrayna’daki savaşın potansiyel ekonomik yansımalarından endişe duymaya devam ediyor. Bu da, geleneksel güvenli liman varlıklarından yararlanmaya devam etti ve spot fiyatları yükselterek, bazı kısa vadeli alım satım duraklarını 1.950 seviyelerine getirdi.

Avrupa borsaları Pazartesi günü düşüşle açıldı

Bunun dışında, emtia fiyatlarındaki son artışın zaten yüksek olan tüketici fiyatları üzerinde yukarı yönlü baskı oluşturacağı endişesi, emtianın artan maliyetlere karşı bir önlem olarak cazibesini daha da güçlendirdi. Bununla birlikte, Fed’in inatla yüksek enflasyonla mücadele etmek için para politikasını daha hızlı bir şekilde sıkılaştıracağı beklentileri, getiri sağlamayan sarı metal için bir rüzgar gibi hareket edebilir.

Ons altının önündeki direnç seviyesi 1966 dolar seviyeleri, ilk destek noktası ise 1940 dolar seviyeleri sonrasında da 1934 dolar bölgesi takip edilmeli.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here