Airdrop için En iyi 5 Web Sitesi

  • Kripto projeleri, projelerini tanıtmak için genellikle airdrop’ları kullanır.
  • Bir airdropta, bir proje kullanıcılara ücretsiz olarak az miktarda kripto para birimi dağıtır.
  • Ücretsiz coin kazanmak isteyen kullanıcılar, çeşitli platformlarda en son airdrop kampanyalarını takip edebilirler.
  • Bu yazıda, kripto airdroplarını listeleyen en iyi 5 web sitesine göz atacağız.

Kripto Projelerinde Airdrop Nedir?

Airdrop, bir kripto para birimi kuruluşunun, daha kapsamlı bir pazarlama stratejisinin parçası olarak farkındalığı artırmak amacıyla bazı tokenlerini kullanıcılara ücretsiz olarak dağıttığı bir süreç olarak tanımlanabilir. 

Airdrop’lar her zaman ücretsizdir ve önceden para yatırma gerektirmez. Airdrop tokenleri almaya hak kazanan kullanıcılar, belirli bir airdropun arkasındaki kripto projesine bağlı olarak ücretsiz kripto eşantiyonlarının bir parçası olarak değiştirilebilir veya NFT alabilirler.

Bugüne kadarki en büyük kripto airdrop, önde gelen merkezi olmayan kripto para borsası (DEX) Unsiwap’ın UNI token arzının % 15’ini platformla daha önce etkileşime girmiş kullanıcılara dağıttığı 2020 yılının ortalarında gerçekleşti. O zamanlar, Uniswap kullanıcıları ücretsiz kripto airdropunun bir parçası olarak 400 UNI yardımcı programı ve yönetişim tokenini talep edebiliyorlardı, bu da sonradan özellikle kazançlı bir kripto para birimi eşantiyonu olduğu kanıtlandı. UNI’nin fiyatı Eylül 2020’nin başlarında yaklaşık 3 dolardı, oysa token şu anda fiyatın neredeyse iki katı fiyattan işlem görüyor. 

Airdrop’lar genellikle, başvuruda bulunanlara herhangi bir koşul eklenmeden teslim edilir. Bununla birlikte, bazı projeler, genellikle bir projeyi sosyal medya üzerinden tanıtmak veya daha fazla kullanıcıyı projeye yönlendirmek şeklinde, ücretsiz airdrop için uygunluk elde etmek için ilgilenen kullanıcılardan bir dereceye kadar etkileşim gerektirir. 

En iyi 5 Airdrop web sitesi

Airdroplar, özellikle kullanıcıların kripto paraları ve tokenleri ücretsiz olarak elde etmelerini sağlayan bir pazarlama yöntemi olduğu düşünüldüğünde, token satın almanın etkili bir yolu olabilir. Yaklaşan kripto airdrop’larını listeleyen ve en iyi airdrop’ları bulmak için karmaşa içinde gezinmenize yardımcı olabilecek en kullanışlı 5 web sitesinden bir seçki hazırladık.

1. AirDropAlert

AirDropAlert, birçok kişi tarafından, blockchain alanındaki airdroplar ve ödüller söz konusu olduğunda otorite olarak kabul edilir. Site, o sırada ücretsiz kripto airdroplarının nasıl alınacağına dair güvenilir bilgi eksikliğine yanıt olarak 2017 yılında başlatıldı.

AirDropAlert, kullanışlı filtre seçenekleriyle zenginleştirilmiş sezgisel bir düzende devam eden ve süresi dolmuş airdrop’lardan oluşan geniş bir veritabanına sahiptir. AirDropAlert ayrıca kullanıcılara kapsamlı bir bilgi tabanı ve faydalı bilgilerle dolu bilgilendirici bir blog bölümü sağlar. Kullanıcılar, ilginç airdrop’ları takip etmek ve herhangi bir yeni liste için güncellemeleri almak için AirDropAlert ile bir hesap oluşturabilir.

Ek olarak AirDropAlert, airdrop yapmak isteyen herhangi bir şirkete barındırma, promosyon ve pazarlama desteği ile eksiksiz bir hizmet paketi sunar.

2. Airdrops.io

Airdrops.io, kullanımı ücretsiz olan ve en son airdrop kampanyalarının güncel bir listesini sağlayan bir kripto airdrop bilgi sitesidir. Listelenen airdroplar için Airdrops.io platformu, airdrop’un nasıl talep edilebileceği ve airdrop talep etme gereklilikleri hakkında bir kılavuz bile sağlar.

Airdrops.io bazen, platformun sosyal medya kanalının takipçileri için ayrılmış özel airdrop’ları da yönetir. Airdrops.io, daha kapsamlı airdrop toplayıcılarından biridir ve kesinlikle airdrop avcıları için göz atmaya değer.

3. AirdropsMob

AirdropsMob, günlük olarak güncellenen ve manuel olarak küratörlüğünü yapan geniş bir airdrop yelpazesine sahip, en eski kripto airdrop ile ilgili web sitelerinden biridir. Projeler, isim ve benzerlerinde listeleniyorsa değer, derecelendirme gibi çeşitli parametrelere göre filtrelenebilir. Airdrop’lar ayrıca gereksinimlere ve platforma göre sıralanabilir.

Proje ICO derecelendirme platformu tarafından incelenirse, Airdrop’ların da bir etiketi vardır ve bu çok faydalı olabilir. Ek olarak, platformda listelenen devam eden ve yaklaşan airdroplar, bir dereceye kadar katılım zorluğuna göre kategorize edilebilir.

4. AidropKing.io

AidropKing.io, devam eden tüm airdropları listeleme konusunda uzmanlaşmış bir web sitesidir. Mevcut kripto eşantiyonları, topluluk derecelendirmesi, olası değer ve katılım için gerekli sosyal medya hesapları dahil olmak üzere çeşitli kriterlere göre sıralanabilir.

Web sitesinin harika bir özelliği, her airdrop için nasıl katılacağınıza ve çıktınızı en üst düzeye çıkaracağınıza ilişkin adım adım kılavuz ve proje hakkında ek bilgilerdir. Eksiksiz özellik paketi sayesinde şirket, 100.000’den fazla Telegram grup üyesi ve 50.000’den fazla Twitter takipçisi ile sosyal medyada güçlü bir varlık oluşturdu.

5. AirDropBob

AirDropBob, kripto airdroplarına ayak uydurabileceğiniz ve hatta daha gelişmiş filtrelerle airdrop arayabileceğiniz güzel tasarlanmış bir platformdur. Örneğin, yalnızca şu anda aktif  olan Ethereum blok zincirinde airdrop’ları aramayı seçebilirsiniz.

AirDropBob platformu 2018’de piyasaya sürüldü ve şimdiye kadar yüzlerce airdrop listeledi. Ek bir güvenlik katmanı için AirDropBob ekibi sitede listelenen çok sayıda airdrop’u doğrular, bu tür projeleri “Doğrulanmış” etiketini arayarak bulabilirsiniz. Ayrıca platform, kullanıcıların kişisel airdrop uyarılarını kolayca ayarlamasına olanak tanıyan kullanışlı bir takvim özelliği sunar.

Güvende kalmayı unutmayın

Son zamanlarda, kripto para dünyasındaki hemen hemen her önemli figürü ve şirketi taklit eden bir hesap seli oldu. Her zaman airdropların ücretsiz olduğunu unutmayın. Birisi sizden ücretsiz tokenlar karşılığında herhangi bir para göndermenizi isterse, kesinlikle bir dolandırıcılık ile karşı karşıyasınız demektir. Ayrıca, hassas kişisel bilgiler vermenizi isteyen airdrop kampanyalarına karşı dikkatli olmalısınız.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz