ABD hisseleri Musk’ın Twitter yatırımının ardından yükseldi

Milyarder Elon Musk’ın Twitter’da büyük bir hisse satın alması, hisse senetlerinin çoğunlukla yükseldiği Pazartesi günü Wall Street’te erken işlemlere ivme kazandırdı.

Tesla’nın kurucusunun, yaklaşık 2,9 milyar dolar değerinde yaklaşık 73,5 milyon hisse satın aldığı ve sık sık paylaştığı sosyal medya şirketinin yüzde 9,2’lik hissesine eşit olan Twitter hisseleri, açılıştan kısa bir süre sonra yüzde 21 artış gösterdi.

Elon Musk Twitter’da hisse aldı, hisseler %25 arttı

Analistler, hisse senedi nispeten küçük ve şirketin kendisi piyasayı kendi başına hareket ettirecek kadar ağır olmasa da, haberlerin Dow ve Nasdaq’ın yukarı yönlü hareketini desteklediğini söyledi.

Enflasyonu dizginlemek anlamına gelen yükselen faiz oranları beklentisi ve dünyanın en büyük ekonomisini bir resesyona sürükleyebilecek tehlike, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin etkisinden şimdiden endişe duyan piyasalarda belirmeye devam ediyor.

Haftanın ilk işlem seansına yaklaşık 20 dakika kala, teknoloji açısından zengin Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 1.0 artışla 14,402,52’ye yükseldi ve geniş tabanlı S&P 500 yüzde 0,1 artışla 4,552,27 oldu.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here