ABD hisse senetleri, Çin’in Covid-19 kısıtlamalarını hafifletmesiyle yükseldi

Wall Street hisseleri, Çin’deki Covid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesiyle Salı günü erken saatlerde yükseldi. Büyük bankalar birkaç yüksek hissedar dağıtımını duyurduktan sonra toplandı.

Çin, pandemi boyunca katı bir sıfır Covid politikasına bağlı kaldıktan sonra giriş kısıtlamalarının en büyük gevşemesiyle gelen yolcular için zorunlu karantina süresini azalttı.

Haber, hisse senedi piyasalarının enflasyon ve para politikası endişeleriyle yıpranan ilk altı ayın ardından 2022’nin ikinci yarısı için daha iyi bir umutla gelmesiyle geldi.

Ticarete yaklaşık 20 dakika kala, Dow Jones Sanayi Ortalaması yüzde 1,2 artarak 31.804.38’de kaldı. Geniş tabanlı S&P 500 yüzde bir artışla 3.938.97’ye yükselirken, teknoloji açısından zengin Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 0.7 yükselerek 11.605.07’ye yükseldi.

Emtia bağlantılı hisse senetleri güne yükselişle başladı

JPMorgan Chase ve Wells Fargo gibi büyük bankalar, Federal Rezerv stres testlerini geçtikten sonra hissedar dağılımları konusunda farklı duruşlar benimsedikten sonra en az yüzde iki yükseldi.

Wells Fargo temettüsünü artırdı ve hisse geri alımları için “önemli” kapasiteye işaret ederken, JPMorgan, “Gelecekteki düzenleyici gereksinimlerimizi tam olarak karşılamak için sermaye tutacağız” diyerek temettüsünü sürdürdü.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz