ABD ekonomik raporu günü Altın ve Gümüş fiyatları

Gümüş ve altın fiyatları, son satış baskısının ardından yukarı yönlü düzeltmeler üzerine Çarşamba günü erken saatlerde ABD ticaretinde mütevazı bir şekilde yükseldi. Daha zayıf bir ABD doları endeksi ve hafta ortasında ABD Hazine verimlerinde bir düşüş ile piyasayı daha yoğun bir ABD ekonomik raporu günü bekliyor.

Ons altın en son 4.50$ artışla 1.793.10$’dan, March Comex gümüşü ise 0.131$ artışla ons başına 22.66$’dan işlem görüyordu.

Neol tatili ve ABD ekonomik verileri piyasaları nasıl etkiler ?

Küresel borsalar gecelik işlemlerde karıştı. New York günlük seansı başladığında ABD hisse senedi endeksleri karışık açılışlara işaret ediyor. Şimdiye kadar dalgalı bir ticaret haftası oldu ve ABD hisse senedi endeksleri hafta ortasında duraklıyor gibi görünüyor.

Bugün açıklanacak ve piyasaları etkileyebilecek daha büyük bir ABD ekonomik veri listesi var. Bununla birlikte, Noel tatili öncesinde bugün işlem seansı ilerledikçe birçok piyasadaki alım satım faaliyetinin azalması muhtemeldir. Cuma günü piyasalar kapalı.

Bugün diğer kilit piyasalarda, Nymex ham petrol fiyatlarının biraz daha yüksek olduğunu ve varil başına 71.50$ civarında işlem gördüğünü görüyoruz. ABD doları endeksi bugün erken saatlerde zayıf. Bu arada, ABD Hazine 10 yıllık tahvilinin getirisi şu anda 1.474’ü gösteriyor.

Çarşamba günü yayınlanacak ABD ekonomik verileri, haftalık MBA ipotek başvuruları anketini, Chicago Fed ulusal faaliyet endeksini, üçüncü çeyrek GSYİH’sinin üçüncü tahminini, mevcut ev satışlarını, tüketici güven endeksini ve haftalık DOE likit enerji stokları raporunu içeriyor.

Ons Altın’da destek ve direnç seviyeleri

Teknik olarak, Şubat vadeli altın boğaları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Aralık’ın ayının en yükseği 1.815.70 dolarlık sağlam direncin üzerinde bir kapanış sağlamak. Ayıların hedefi ise, bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.775,00 dolar seviyesindeki sağlam teknik desteğin altına itmek.

lk direnç 1.800,00 dolarda ve ardından bu haftanın en yükseği 1.804.60 dolarda görülüyor. İlk destek bu haftanın en düşük seviyesi olan 1,785.00 dolar ve ardından 1.775,00 dolarda görülüyor.

Gümüş’te destek ve direnç seviyeleri

Mart ayının gümüş ayıları, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Bununla birlikte, günlük grafikte dört haftalık bir fiyat düşüş trendi, piyasa dibinin yerinde olduğunu göstermek için reddedildi.

Gümüş boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Aralık vadeli işlem fiyatlarını ons başına 23.00$’da sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 21.00 dolar gibi katı desteğin altında kapatmak.

İlk direnç bu haftanın yükseği 22.805 dolar ve ardından 23.00 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek bu haftanın en düşük seviyesi olan 22.185 dolarda ve ardından 22.00 dolarda görülüyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz