Wormhole, Siber Saldırı Korsanlarına 10 Milyon Dolar önerdi!

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü, art niyetli bilgisayar kullanıcıları Solana ve başka DeFi blok zinciri platformları bağlantısında bir kanal olan Wormhole yapısından hemen hemen 320 milyon dolarlık kripto para birimi değerinde dolandırdı. Etkin bilgisayar korsanları, 120.000 WETH çaldı.

Bilgisayar korsanları bu girişimin ardından bunun 93.750’sini Ethereum’a çevirdi ve diğer bir hesap cüzdanına iletti.

Sarsıcı dolandırıcılık gelişmesinde beş günün ardından, Wormhole geçen haftaki sahtekarlıktan yükümlü durumda olanların göz altına alınmasını ve ceza almasına neden olacak verileri oluşturan bütün kullanıcılara on milyon dolar teklif ediyor.

Wormhole, saldırı sonrasında kaybedilen kaynakların denetimli bir biçimde geri alınması sürecinde bilgisayar korsanlarına 10 milyon dolar değerinde “beyaz şapka” önerisi tekrardan onayladı. Ek olarak protokol, olası tehlike etkenlerinin göz altına alınmasına neden olan gelişmeler için on milyon dolar teklif etti.

NFT platformu OpenSea saldırıya uğradı

Protokol, yetkili internet sayfasında listelenen bir bildiri metninde, “2 Şubat 2022 tarihi itibari ile Wormhole yapısı siber saldırıya uğramasından ya da çalınan ögelerin geri bünyeye kazandırılmasından yükümlü olanların göz altına alınmasına ve içeri alınması neden olacak her çeşitli veri için on milyon dolar hediye veriliyor” dedi. “On milyon dolarlık beyaz şapka önerisi, kaynakların vaktinde geri bildirimi için açık vaziyette kalıyor.”

Wormhole siber saldırısı, başlangıç ve en güçlü rakibi Ethereum’dan daha az yapı tutarları vaat eden blok zinciri Solana için bir sıra probleme fazladan olarak diğer bir sıkıntılı noktadır. Üstünden geçtiğimiz sonbaharda Solana, yakın tarihlerde platformun verimini de azaltan ticaret programı botları taarruzlarından sonra on yedi saat süresince azalış trendindeydi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz