Umee (UMEE) Coin Nedir ?

Umee, blok zincir yapılanmasında ilişki meydana getiren zincir teknolojileri arası bir DeFi protokol ağıdır. Protokol, bir başka yaratıcıların Umee blok zincirinin üstüne aplikasyon duvarı platformları meydana getirmesine fırsat verir. Ethereum, Cosmos, katman-2 alternatif kanalları, yedek yapılar vb. gibi farklı varyantlı blok zincir teknolojileri ile beraber faaliyet gösteren Tendermint PoS fikir birliğini hayata geçirir.

Sistematik olarak Umee, diğer DeFi aplikasyonlarını birbirine ilintili haline getirmek için Cosmos SDK ve Ethereum Virtual Machine (EVM) üstüne inşa edilmiştir. Ek olarak, Umee, zincirler arası beraber faaliyet gösterebilirlik yaratmak için Cosmos platformunun IBC’sini (Blok Zincirler Arası Bağlantı) kullanır. Umee, katılımcılar ve yaratıcı ekipler için likidite ve zincirler arası birlikte iş görebilirlik mantığından faydalanmaları için bir alternatif çözüm yolu olarak iş görecek.

Umee Kripto Para Birimi Çalışma Prensibi

Umee, blok zincir teknolojisinde hem normaldan fazla seri hem de etken anlamında faydası yüksek yapılar oluşturmak için Tendermint Proof of Stake fikir birliği mekanizmasını sisteme entegre eder. Tendermint fikir birliği mekanizması, zincir arası yapıların rastgele bir yazılım sisteminde yapılanmasına olanak tanıyan ABCI (Aplikasyon Blok Zinciri Görünümü) aplikasyon ana birimini barındırır.

Cosmos’un Blok Zincirler Arası Bağlantı (IBC), fazladan kabul edilme zamanına gereksinim duymadan blok zincir teknolojileri ikileminde zincir teknolojileri içi token alım satımlarını basit hale getirmek için iş görür. NFT adı verilen tokenleri, Oracle yapı karşılamaları ve kripto para birimleri zincir teknolojileri dahilinde ticarete ve piyasada hareketli oluşumlara ev sahipliği yapabilir.

Gravity Bridge, Umee kripto para birimindeki yapıların birbirleri ile ilintili blok zincir teknolojileri yerel olarak bileşime girmesine olanak tanır. Bu, ERC-20 tokenlerinin Cosmos altyapılı platformlarda iş görebilir durumunda olacağı ve bu anlatının tam aksine Cosmos SDK altyapılı kripto para birimleri için faaliyet gösterebileceği manasına denk gelir.

Umee onaylayıcı noktaları, blok zincir teknolojisi onaylama zamanlarına birlik göstermek için noktaları entegre etmekle ile uğraşan kullanıcılar için Umee vasıtası ile yetkili ağızlarca sorumluluk verilir.

Token Olarak UMEE

UMEE, bir Cosmos SDK tokeni ve bir Ethereum ERC-20 tokeni olarak iş görebilen Umee PoS blok zincir teknolojisinin yerel tokenidir.

Zincirler bağlantılı herhangi para transferleri oluşumu için bu servislerden faydalanmak uğruna Umee, güvence yapısı olarak iki çeşit tokeni içinde barındırır:

UMEE, kripto para birim ögelerini protokole güvence olarak sağlıklı bir şekilde kullanıma açan ve ödünç meblağ iletmeden faiz elde edecek ödünç meblağ aktaranlar içindir.

  • UMEE Kripto Para Birimi= borç halinde iletilen ögeler + borç olarak aktarılan faiz miktarı

Bu kripto para birimleri, stake hediyelerini elde etmek için tokenlerini Umee kripto para birimi vasıtası ile stake eden ve stake edenler için oluşturulmuştur.

  • Kripto Para Birimi Token = stake yolu ile kazanılan ögeler + stake yolu ile elde edilen hediyeler

Blok zincir ve kripto para birimi adı olarak UMEE simge kısaltmasını kullanan bu token, PoS adı verilen Pay İspatı adı verilen fikir birliği mekanizması aracılığı ile faaliyet görür. Kripto para birimi normu olarak Cosmos SDK adlı alternatif yolu kullanan bu token, aynı zamanda ERC-20 adındaki yapı ile iş görür.

Ronin (RON) Coin Nedir ?

UMEE tokeninin başlangıç oluşum fon miktarı olarak on milyar adedinde UMEE kripto para birimi vardır. Bu paylaşılan token miktarı yüzde kırk altı topluluk, yüzde yirmi beş takım, ortada kullanım gören içerik temeli olarak yüzde on üç, sanal evren için ayrılan kısım yüzde dokuz, kamuya açık arz oranı yüzde beş, toplu mentor hizmetleri için yüzde bir ve son olarak yol haritası olarak oluşturulan periyodik hamleler için ise yüzde bir seviyesindedir.

2021 yılının haziran ayı itibari ile Umee, Ideo Colab, Coinbase, Tendermint, Brian Kelly Capital Management, Alameda Research, CMS Holdings, Argonautic Ventures, Joe Lubin türevi Ethereal Ventures vasıtası ile Polychain önderliğinde oluşum periyonda 6,3 milyon dolar miktarı kadar kaynak yarattı. Bütün bu anlatılanlar Cosmos ve Ethereum sanal evreni üstünde değerli bir katkısı bulunmaktadır.

Umee, arzla paylaşılan token alım satımına Coinlist adlı yapıda start verecek. Oluşum için en son takvim 28 Kasım 23:59 tarihindedir. Token Alım satımı yapan kullanıcıları, UMEE tokenlerini temin etmek için altta verilen yapılardan birini ya da her ikisini aynı anda tercih görülebilir:

  • Tercih 1: Bir token birim noktasına 0,06 dolar miktarında; altmış günlük aralık, sonrasında on aylık bir elde etme kazanım zamanı.
  • Tercih 2: token birim noktasına 0,07 ABD doları miktarında; altmış günlük aralığında ve sonrasında sekiz aylık kazanım elde etme zamanı.

UMEE Coin Özellikleri

  • Staking: Katılımcılar, PoS fikir birliği oluşumuna katılım göstermek için UMEE tokenlerini stake edebilir, öncü durumda kalabilir.
  • Yapı Fiyatı: UMEE kripto para birimi, Umee platform fiyatları olarak iş görebilir. Daha sonrasında, onaylayıcılar UMEE hediyeleri elde edebilirler.
  • Yönetimi Kurulu: Katılımcılar, Umee blok zinciri teknolojilerdeki dönüşümler, son sürümleri entegre edebilen ve işlem kazandırmalar üstünde fikir beyan etmek üzere yönetim oluşumuna katılım göstermek için UMEE tokenlerini kullanabilir.

UMEE Geliştirici Ekibi ve İş Birlikçileri

Brent Xu, Umee kripto para biriminin yaratıcı ortağıdır. Daha evvel Consensys ve Tendermint için faaliyet gösterdi. Ek olarak, Wallet Street’te işlem gören alış-veriş mevzusunda bilgi birikime ve tecrübesine vakıftır.

2021 senesinin haziran ayı itibari ile Umee, Polychain ve birlikte işlem gösteren bir başka iş birlikçiler vasıtası ile denetim gören oluşum sürecinde 6,3 milyon dolar değerinde kaynak biriktirdi.Umee, sanal evren platformunda çok adetli ünlü ve büyük VC vasıtası ile destek görüyor. Umee blok zincir teknolojisinin yeteneğini bir ileriki düzeye teşvik edecek ve faaliyet görecek.

Bir Yatırım Kanalı Olarak UMEE Coin

Umee, birden fazla adette blok zincir teknolojisinde likidite ve kripto para ögelerini birbirine ilintilemek için dizayn edilmiştir. Bu sebep ile, eğer halledebilirlerse Umee kripto para biriminin neticesi çok daha dev olacaktır.

Coinlist, Mina, Casper, Flow, Solana, Algorand, Near, Celo, vb. Gibi farklı blok zincir teknoloji hedeflerini start veren ünlü bir ağdır. Bu sebep ile, Umee blok zincir teknolojisi, kolay halde halledilebilir bir biçimde Coinlist’te token ticaretine start verecek.

Ağ, katılımcıların güvence altındaki ögelerini zincirler bağlantısında faaliyet göstermelerine olanak tanıdığından, Birikim Performans Artışı Umee vasıtası ile basit hale getirilmiştir. Ek olarak ağ, katılımcıların bir başka zincirlerde oluşan ve stake edilen kripto para birimlerini güvence altına almalarına fırsat verir. Birtakım şahıslarda Umee kripto para biriminin “Kozmos’un Aave’si” olarak rol aldığını diyebilir.

Geliştirici ve yaratıcı çalışanların, mentorların ve kişisel nedenlerle kullanan kullanıcıların UMEE kripto para biriminin versiyonun başlığı en az iki yıl sonra faaliyete geçecektir. Umee faaliyetleri çok devasa ve sağlam hedeflere sahip ve performans artırımı için sürece gereksinimleri var. Bu, proje ile uzun süreçte bir planlama eşliğinde maceraya çıktıkları manasına denk geliyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here