Ukrayna, Kripto Bağışlarından 100 Milyon Dolar Topladı

Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakanlığı’ndaki yetkilisi ve kamu otoritesinin gerçek kripto temsilcisi Alex Bornyakov’a göre, Ukrayna 100 milyon dolara yakın kripto yardımı aldı.

Bornyakov, Bilgisayarlı Direniş: Ukrayna Özgürlük İçin Savaşmak İçin Hızlı Bir Şekilde Evrimleşiyor başlıklı bir çevrimiçi kılavuzda, 100 milyon doların 60 milyon dolarından fazlasının, Ukrayna sanal para ticareti Kuna tarafından denetlenen acil kaynakta kazanıldığını ifade etti.

Bornyakov, varlıkların geri kalanının birkaç küçük bileşene paylaştırıldığını ifade etti.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’nin çekişmede dijital para işi hakkında herhangi bir açıklama yapıp yapmadığı sorulduğunda, Bornyakov, Zelensky’nin kripto ticaretine açık bir şekilde atıfta bulunmamakla birlikte, kriptografik para kullanımının olabileceği vizyonunu paylaştığını ifade etti. 

Bornyakov, ABD grubundaki herhangi birinin Ukrayna organizasyonundaki herhangi biriyle çatışmada kriptonun rolünü araştırıp keşfetmediğini söyleyemediğini ifade etti.

Salı günü “First Mover” konulu bir toplantıda Bornyakov, Rusya’yı dünya çapındaki finansal yapıdan izole etmek için muhteşem bir çalışmanın bir parçası olarak Rus alıcılara yönelik organizasyonları durdurmak için kripto kuruluşlarına çağrısını oluşturdu.

Raporların gösterdiği gibi, Kuna için sağlanan nakit petrol, yiyecek ve memurlar için tehlikeli olmayan şeylere harcanıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here