Ukrayna, 13 milyon dolar kripto para topladı

Ukrayna hükümeti Bitcoin ve diğer dijital token bağışları için sosyal medyada çağrılarını yayınladıktan sonra yaklaşık 13 milyon dolar değerinde kripto para bağışı aldı.

Ukrayna’nın resmi Twitter hesabı, ülkenin Rusya tarafından işgal edilmesinin ardından Cumartesi günü kripto para bağışları için çağrıda bulundu ve Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere tokenler için dijital cüzdan adresleri yayınladı.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov cüzdan adreslerini tweetledi. Aynı zamanda dijital dönüşüm bakanı olan Fedorov, “Ukrayna halkının yanında olun. Şimdi kripto para bağışlarını kabul ediyorum” dedi.

Ukraynalı gönüllülere ve hack gruplarına kripto bağışları artıyor

Londra merkezli Elliptic, Pazartesi 08:50 GMT itibariyle cüzdan adreslerinin yaklaşık 17.300 bağışta 12,8 milyon dolar değerinde kripto aldığını söyledi. Şirket, kripto işlemlerini kaydeden halka açık bir defter olan blok zincirindeki dijital paraların hareketini takip ediyor.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 3 Kripto Para

Ukrayna dijital dönüşüm bakanlığı, tweetlerin gerçek olduğunu doğruladı ve “Parayı nasıl kullanacağız? Mümkün olduğu kadar çok Rus askerini yok etmek için” dedi.

Kripto kitle fonlaması çekiciliği emsalsizdir. Bazı eyaletler, özellikle El Salvador, kripto para birimlerini benimsemiş olsa da, Ukrayna’nın doğrudan bağış çağrısı, türünün ilk örneği. Elliptic, bu hafta yaptığı açıklamada, Rusya’nın Perşembe günü işgalini başlatmasından bu yana Ukraynalı gönüllülere ve hack gruplarına kripto bağışlarının da arttığını söyledi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz