Ucuz NFT’ler Nereden Bulunur ve Nasıl Alınır ?

En ünlü ve kreatif hazinelere katılmak için yeterli bütçeniz varsa, NFT sanal ögelerini temin etmek basittir. Fakat sükse yapma yeteneği olan uygun fiyatlı NFT sanal varlıklarını bulmak, daha da önemlidir. Makul tutarlı NFT’lerin nereden ve hangi şekilde bulunacağı ve temin edileceği ile alakalı bilgi sahibi olmak için makalemizi okuyun.

Makul fiyatlı NFT temin etmenin işlevlerine girmeden evvel, NFT’lerin hangi biçimde kaliteli hale geldiği konusunda birtakım ana verilere bir göz gezdirelim.

NFT Popülarite Durumu

NFT ticaret pazarı son birkaç senede devasa paralar gördü. 2020 senesi NFT ticaret piyasası için hemen hemen kırk altı milyon dolarlık toplu bir havuza vakıf olduğu için oyun, sanat ve ekonomi pazarları birlikte devasa meblağlarla neticelendi. 2021 senesinin son zamanlarında, bütün global ticaret için kırk bir milyar dolarlık ilgi çekici bir havuz alanı gördüğünde; hem kurumların hem de kişisel kullanıcıların 2022 senesinde daha da çok mali yüklerin altına gireceği daha görülebilir hale geliyor.

Birtakım NFT sanal ögeleri birkaç kuruş para birimine temin edilebilirken, başkaları milyonlarca dolara ticaret yaptı. Bir açık artırma etkinliğinde altmış dokuz milyon dolara elde çıkarılan bir Beeple sanat ürünü, onu en pahalı NFT sanal ögesi durumuna ulaştırdı.

2021’deki En iyi 5 NFT Satışı

Diğer bir Beeple NFT sanal öge içeriği otuz milyon dolara yakın bir meblağa temin edildi. Jack Dorsey ek olarak sosyal medya mecrası olan Twitter’da ilk gönderisini hemen hemen üç milyon dolara müzayedeye koydu.

NFT Furyasını Yakalamak için Hala Zamanınız Var

Eminem ve Jimmy Fallon, Twitter’da BAYC NFT sanal ögelerini kullanıyor.

NFT popülaritesini elden kaçırmış gibi görünseniz de henüz tam olarak partiyi kaçırmadınız. Odağınızı, ilk zamanlarda kaçırırsanız bile pirim yapma yeteneği olan makul fiyatlı NFT’lere dönüştürebilirsiniz.

Yakın tarihlerde, saptanmış NFT sanal öge kullanımları, Bitcoin ya da Ethereum veya gibi kripto para birimlerinden daha iyi tutarlı ve sağlam grafik çizdi. Jay-Z, Jimmy Fallon ve Eminem gibi popüler isimler NFT sanal ögelerini temin edip, sosyal medya mecrası olan Twitter’da listeleyerek kısıtlı adette tokenize sanata olan rağbeti yüksek seviyelere çıkardı.

Fakat kullanıcılar bir blok zincir teknolojisinde sanat üstünde sanal gayrimenkul onayları almak için ne kadar karşılamaya istekli ? Ve diğerlerinin gururla söz ettiği kazancı hesabınıza ekleyecek makul tutarlı ve ucuz NFT sanal ögelerini nereden ve hangi yol ile bulacaksınız ?

Bunun çeşitli alternatif kanalları bulunmaktadır ve ileri süreçlerdeki kullanıcılarınızı dikkatlice incelemeniz gerekiyor. Büyük ihtimalle birçok NFT sanal ögesi kullanıcısının faaliyet gösterdiği NFT vasıtalarına aşina durumda kalmanız ve pazarın nasıl çalışma prensibi gösterdiğini idrak etmeniz gerekecektir.

Ücretsiz NFT Sahibi Nasıl Olunur ?

Misal olarak, DappRadar’ın bilgilerine bir göz gezdirmek ve her bir kreatif NFT sanal öge hazinesi ile kaç yatırımcının faaliyet gösterdiğini takip etmek iyi bir düşünce olabilir. Son zamanlarda kripto para pazarının kripto piyasa pazarı kadar likit olmadığını ve kazancınızın önce makul fiyatlı NFT sanal ögesini bulmaya dayalı olduğunu fark edeceksiniz. En ünlü ve popüler NFT ticaret piyasa alanları, ürün geliştiricilerine sanal içeriklerden ücretsiz bir şekilde NFT yaratma tercihini servis ettiğinden, piyasaya bir NFT sanal varlık sanatçısı olarak da dahil olabilirsiniz.

CryptoPunks

Dikkate değer NFT koleksiyonu 2017 senesinde pazara servis edildi ve rastgele bir NFT piyasasındaki en gözde hazinelerden biri olmayı başardı. Bir tanesini elinde bulunduran bütün kullanıcılar, bu sanal varlıkları sosyal medya mecralarında büyük bir kıvançla sergileyecek. Ucuz durumda bir tane yakalarsanız, fiyatlar elli ETH kripto para biriminden listelenir ki bu da yaklaşık olarak yüz altmış dört bin dolar tutarındadır.

Bored Ape Yach Club

CryptoPunks’a yakın bir biçimde dizayn edilen Bored Ape Yach Club kişisel NFT hazinesi vakıflarına fazladan pozitif anlamda yararlı içerikler sağlıyor. Projenin bir gelecek planı vardır ve her bir NFT sanal ögesi, kendi üyeleri için bir delege karı olarak servis verir. Ücretler seksen ETH kripto para birimi miktarında ve yaklaşık olarak bu da iki yüz altmış üç bin dolar dolaylarındadır.

Art Blocks

Art Blocks, bilindik sanatçıların kısıtlı adette sanal sanatına alan açan bir NFT ticaret piyasasıdır. Protokol en fazla Curated hazinesi ile bilinir. Yaklaşık olarak bütün Curated Art Block’lara para yatırabilirsiniz, fakat Chromie Squiggle en ünlü kullanım durumlarından biridir ve tutarlar hemen hemen beş ETH kripto para birimi miktarlarında ki bu da yaklaşık olarak on altı bin dolara tekabül eder.

Patlamaya Hazır NFT’ler Nereden Alınır ?

Popüler NFT sanal öge hazinelerini görmekten herkes kadar bizde heyecan duyuyoruz, fakat kazanç elde etmek istiyorsanız, revaçta olmak üzere olan makul fiyatlı bir NFT sanal ögesine sahip olmak isteyeceksiniz.

NFT sanal öge kişisel hazinelere, içeriklerine para ödemeye başlamadan evvel, kazançlı olabilecek bir NFT koleksiyonuna para yatırma olanağınızı yükseltmek için bakmanız gereken ana etkenlerin neler olduğunu çözümlemeniz gerekir.

Etkin olarak denk gelebileceğiniz süreç ve nasihatlerin herhangi biri, ileriki süreçlerde yüksek fiyatlı durumda olacak NFT sanal ögelerini bulacağınızı güvence altına almayacak, fakat bu süreçler birçoğu için faydalı olmuş gibi gözüküyor ve ümit ederiz ki, bu ucuz NFT sanal ögelerini bulmanıza sebep olacaktır.

1. Yeni NFT Projeleri Listelenmeden Evvel Bulun

NFT sanal ögeleri, yeni pazara servis edildiklerinde ve blok zincirinde medyana geldiğinde çoğunlukla ucuz durumdadır. Bu sebeple, canlı yayına başlamadan evvel onları izleyip tespit etmek için her şeyi bilmek kritiktir.

Makul fiyatlı NFT’leri bulmak biraz vakit alacaktır.

Rarity.tools ve UpcomingNFT olmak üzere en kreatif ve popüler NFT kullanıcılarının kullandığı NFT araçlarından birkaçını kullanmanızı tavsiye ederiz. Sosyal medya mecralarında da yeni projelere denk gelebilirsiniz, fakat büyük ihtimalle daha fazla süreç alacaktır.

Emsal olarak, Rarity.tools size daha faaliyete konmamış projeleri gösterecektir. Bu protokol, ele alınan blok zinciri, sosyal medya mecra ilişkileri ve NFT sanal ögelerinin en alt tutarı gibi projenin ana kolonlarının altını çizer.

Bütün bunları incelerken hedefinizin az tutardan alıp büyük tutarlara satmak olduğunu es geçmeyin. Ve yakın tarihlerdeki en popüler NFT’ler göz önünde bulundurulduğunda, bütün kişisel hazineler tekli versiyonlardan daha popüler olma yönelimindedir.

Yeni NFT projeleri bulmaya çalışırken hangi etkenlere dikkat etmeli ? Bu soruları cevaplamaya gayret gösterin, on kat ya da daha çok dönüşme olanağı en yüksek olan yapılara dikkat verin.

  • Proje eşsiz mi ?
  • Projenin Sosyal Medya mecraları ile ilişkileri bulunmakta mı ?
  • Proje sahiplerinin bir internet sayfası var mı ?
  • NFT hazinesinde bir varlığın en alt tutarı nedir ?
  • Kişisel hazinesinde kaç adet kısım var ?

2. Sosyal Medya Mecrasını Denetim Altında Tutun

Kominite, kripto ve NFT sanal evreninde her şeydir. Para katlamak ve kulanım amaçlı iş yapmak üzere olduğunuz projenin etkin bir sosyal medya izleyicisi ve arzulu bir grup üyelerine vakıf olmasını sağlamak istiyorsunuz. Makul fiyatlı NFT sanal ögelerinin dahi etkin bir sosyal medya hesabı bulunmalıdır.

Birtakım projede Twitter ve Discord uygulamaları yer alır ve bu, incelemenize başlamak için muazzam bir alandır. Sadece birkaç abonesi olan bir proje, kullanım durumunda kalmak için muazzam bir proje değildir, nedeni ise, bu NFT’niz için bir alım satım alanı yaratmanın daha zor olacağı manasına gelir.

Ek olarak Discord kanallarını da takipte olmalısınız. Dahil olun ve çoğul söyleşiye göz gezdirin ve orada etkin bir grup olduğundan emin olun. Açıklamaları, yayınlarına tepkileri, devasa bir grubu olmalı, aktif mesajlaşmada yöneticileri ve hatta geliştiricileri olmalıdır.

3. Projenin internet Sayfasını Denetim Altında Tutun

Sağlam bir NFT projesi için bir internet sayfası, bir gelecek planı, teknik araştırmaları, kurucu geliştirici çalışanları, iş birlikçiler, sosyal medya mecra hesaplarına ilişkiler ve projeleriyle alakalı her şey içinde olmak üzere bütün gerekli verileri içinde barındırmalıdır. Ek olarak birtakım projeler kendi kripto evrenlerini dahi yaratıyor. Mevzu bu ise, bunu internet sayfasında da aramalısınız.

Kripto bütünü ile anonim ile alakalı durumda olsa da popüler projelerin birden fazlası, olası kullanıcıların erişebileceği geliştirici çalışanları tarafında dizayn edilmiştir. Geliştiricilerin gerçek kişiler olduğundan ve daha evvel yakın çalışma prensibine sahip projelerde yer almış olduklarından şüpheniz olmasın.

Geliştiricilerinin gerçek hesaplarını kamuya duyurmayı kabul etmeyen projelere yatırım yapılmamasına dikkat edilmeli. Sanal ortamda yükselen sahtekarlık göz önünde tutulduğunda, bu olası tehlikeler barındırdığı için girmemeniz gereken bir alandır.

Projenin sosyal medya mecralarında çoğunlukla geliştiriciler konusunda daha çok veri bulabilirsiniz. Büyük ihtimalle proje konusunda duyuruda bulunmak için kişisel sosyal medya vasıtalarını kullanacaklardır ve eğer onları araştırıp bulduğunuza emin olursanız, projenin kamera arkasındaki geliştiriciler hakkında daha çok veri sahibi olabilirsiniz.

4. NFT’nin Lisanslı Olmasına Dikkat Edin

Para yatıracağınız ya da kullanım yapacağınız projeyi beğenmediyseniz; çok sayıda alıcı olmaması olasılığı da mevcut ve hazinenin o bölümüne sıkışıp kalabilirsiniz.

Bir diğer temel durumda da sanat eseri: Güzel mi? Bu kişisel bir cevaptır, fakat sanat içeriğinin gerçekten lisanlı ve güzel olup olmadığını saptamanız gerekir.

Düşük fiyatlı NFT’leri bulmak için ilk hamlenizin başarılı olmayabileceğini asla unutmayın.  Sanatın sağlam içerikte olduğundan ve onu başkalarından farklı hale getiren eşsiz bir etmene sahip olduğundan emin durumda kalmak istiyorsunuz. En nihayetinde, NFT kişisel hazineleri olarak isimlendirilen koleksiyon, NFT sanal ögelerinin reel bir gayesidir.

5. Uygun Fiyatlı NFT’ler incelerken Olay Analizi Yapın

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde birçok NFT koleksiyonu bir sanal oyunun, meta bilgi saklama alanının ya da başka sanal dünyaların ve sanal projelerin bir kısmıdır. Oyun dahilinde sanal ögeler olarak yayınlanabilir ya da diğer bir yardımcı yazılıma vakıf olabilirler. NFT sanal ögelerinin blok zinciri altyapılı bir oyunda kullanılıp kullanılamayacağını saptamak için oyunu kaç adet kullanıcının oynadığını ve NFT grubunun ne denli büyük olduğunu belirlemek son derece kritiktir. Bazı ünlüler de birtakım projeleri kabul ederek, onları araştırmaya ve kullanmaya değer durumda bırakır.

Bir NFT sanal ögesi temin etmek basit bir işlem olsa da makul fiyatlı NFT sanal ögelerini bulmak, projeyi ve arka planındaki grubu incelemek için çok daha fazla vakit gerektirir. Ve en popüler projelerin arka planındaki her daim etkin kümeler bulunmaktadır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz