Uber Kripto Ödemeleri Yakında Kabul Edilecek

Uber’in CEO’su, şirketin “kesinlikle” gelecekte kripto ödemeleri eklemek istediğini söyledi. Uber (NYSE: UBER) hissesi iyi bir gün geçirmiyor. Ulaşım hizmetleri şirketi, dördüncü çeyrekteki iyi haberlerinin hemen ardından bile düşüş yaşadı.

Ancak UBER hisse sahipleri korkmuyor; Ufukta yeni bir katalizör var. Bugün, şirketin CEO’su, kripto para biriminin hızla artan benimsenmesi hakkında konuşuyor. Ona göre, Uber kripto ödemeleri er ya da geç gerçekleşecek. 

Peki, UBER hissesinin düşmesine neden olan nedir ?

Cevap, şirketin yeni düzeltilmiş kazanç tahminlerinde bulunabilir gibi görünüyor. Uber, bu yeni tahminde yatırımcı isteklerinin gerisinde kalıyor. CFO Nelson Chai, şirketin 2024 yılına kadar 5 milyar dolar faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazanç hedeflediğini söylüyor. Bu rakam, analistlerin öngördüğünün oldukça altında kalıyor.

UBER hissesi dün %6’lık bir kayıp bildirdi ve bugün %7’nin üzerinde bir kayıp daha yaşıyor gibi görünüyor. Ama işler o kadar da kötü değil; CEO Dara Khosrowshahi, yakın tarihli bir röportajda gelen bir katalizörü duyurdu.

UBER ve Kripto ödemeleri Ne ifade Ediyor ?

Bloomberg Markets ile yaptığı röportajda Khosrowshahi, Uber’in uzun vadeli değerinin sağlam olduğunu söyleyerek, kısa vadeli oynaklık olduğunu açıkladı. Ancak bu yorumlardan daha da ilginç olanı, CEO’nun Uber kripto ödemeleriyle ilgili sözleriydi.

Gerçekten de yönetici, şirketin piyasayı “kesinlikle” izlediğini ve gelecekte kripto ödemelerini dahil etmek istediğini söylüyor. Görünüşe göre Uber’i geride tutan tek şey, kripto endüstrisinin çevresel zararı ve işlemleri hızlandırmanın yüksek maliyeti.

Apple Bitcoin ödemesi kabul edecek mi ?

Tabii ki, yatırımcıların bu sorunların düzelmeye başlaması için uzun süre beklemesi gerekmeyecek. Borsalar tarafından en popüler olarak kullanılan ve yüksek işlem maliyetleriyle en yakından ilişkili kripto paralardan biri olan Ethereum (ETH), bu yaz geniş ölçeklendirme çabalarını tanıtacak ve çevreye duyarlı hisse kanıtı kanıtı algoritmasına geçecek . Böylece, önümüzdeki aylarda Uber kripto ödemelerinin yolu açılıyor. Şirketin ileri görüşlülüğünü sergilemesini görmek isteyen UBER hissedarları için haberler büyük değer taşıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz