Trust Wallet (TWT) nasıl kurulur ve kullanılır ?

50’den fazla blok zinciri ve 1 milyondan fazla farklı kripto para birimi ile uyumlu Trust Wallet cüzdanının nasıl kurulacağını, yapılandırılacağını ve kullanılacağını birlikte görelim. İkinci olarak, kripto varlıkları edinme prosedürünün yanı sıra uygulamanın farklı protokolleriyle nasıl etkileşime girileceğini göreceğiz.

Trust Wallet’a Giriş

Trust Wallet, 50’den fazla farklı blok zincirinde birlikte çalışabilirlik yoluyla 1 milyondan fazla farklı token ve kripto para birimini bir araya getiren bir dijital cüzdandır. 2018 yılından beri Binance’e aittir.

Uygulama tamamen açık kaynaklıdır ve kodu GitHub platformunda mevcuttur, bu da fonlarınız için tam şeffaflık ve ek güvenlik kanıtı sağlamaya yardımcı olur.

Cüzdan, takas edilemeyen tokenlerin (NFT) görselleştirilmesi, kripto para birimlerinin kredi kartı ile satın alınması, takas seçenekleri gibi birçok aracı doğrudan entegre eder ve ayrıca özel bir sekmeden farklı merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleriyle etkileşime girmenizi sağlar.

Solana Phantom Cüzdan Kullanımı için Rehber

Örneğin MetaMask , Algorand’ın cüzdanı, Near’s veya Elrond’s gibi harici cüzdanları içe aktarmak da mümkündür. Bu, çeşitli dijital cüzdanlarınızdan bir işlem yapıldığında bilgilendirilmenizi sağlayan Trust Wallet’ın çok kullanışlı bir işleviyle birleştirilebilir.

Trust Wallet’ı kurun ve yapılandırın

Şu anda Trust Wallet yalnızca mobil sürüm olarak mevcuttur. Bu nedenle, App Store’da ve Google Play’de bulabilirsiniz.

Uygulama indirildikten sonra başlatın ve “Yeni bir cüzdan oluştur “a basın, ardından kullanım şartlarını ve gizlilik politikasını kabul etmeniz gerekecek. Bir sonraki ekranda Trust Wallet, kelime öbeğinizi güvenli bir yerde saklamanız gerekeceği konusunda sizi bilgilendirir. Parolanızı yanlış girerseniz veya cüzdanınızı yeni bir cihaza aktarmak isterseniz kullanmanız gerekecek olacak 12 kelimelik bir dizidir. En az 2 farklı ortamda tuttuğunuzdan emin olun.

cümlenizi kopyalayın ve sonraki ekranda kelimeleri doğru sırayla yerleştirin. İşlem bittiğinde cüzdanınız hazırdır.

Ana ekranda yer alanlar ile ilgili hemen bilgilendirme yapalım:

  1. Portföy dengesi;
  2. Ana ekranda görüntüleyebileceğiniz belirteçlerin listesi;
  3. Farklı coinlerinizi aktarmak, almak, satın almak ve takas etmek için tek bir sekme;
  4. Mevcut kripto para fiyatları ve bakiyeniz;
  5. Stake seçenekleri, krediler ve Curve, Uniswap, Aave veya 1inch gibi farklı protokoller dahil olmak üzere uygulamadaki DeFi araçları seti;
  6. Uygulama Ayarları ve Tercihleri. Burada, favori kripto para birimlerinizin önemli fiyat değişiklikleriyle ilgili bildirimleri almanızı sağlayacak ilginç bir seçenek bulabilir ve ayrıca Trust Wallet’ı WalletConnect’e bağlama olasılığını da bulacaksınız.

Trust Wallet, manuel olarak eklemeniz gereken çok ilginç seçenekler sunar. Erişmek için “Ayarlar” sekmesine gidin.

İlk olarak, uygulamanın nasıl mümkün olduğunca güvenli hale getirileceğini göreceğiz. “Güvenlik” sekmesine gidin ve “Uygulama kilidi” ve ” İşlem imzalama” işlevlerini etkinleştirin. Bu şekilde, Trust Wallet’ı her açtığınızda aynı zamanda tüm işlemlerinizi onaylamak için gerekli olacak 6 haneli bir kod oluşturmanız gerekecektir.

Trust Wallet ayrıca cüzdanlarınızda bir işlem yapıldığında akıllı telefonunuzda gerçek zamanlı olarak bilgilendirilmeniz için oldukça pratik bir araç sunuyor.

“Anında iletme bildirimleri” sekmesine gidin ve “Anında iletme bildirimlerine izin ver” ve ardından “Gönder ve al”ı etkinleştirin. Böylece cüzdanınızın güvenliğini optimize edersiniz ve birisi sizden çalmaya çalışırsa doğrudan bilgilendirilirsiniz.

Trust Wallet ile kripto para birimlerini içe ve dışa aktarın

Çok sayıda blok zinciri (şu anda 50’den fazla) arasında birlikte çalışabilirliğe sahip Trust Wallet, size her ağ için farklı bir adres sağlayacaktır. Örneğin, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu blok zincirleri için bir adresiniz, C-Chain of Avalanche (AVAX) için bir başka, Terra (LUNA) için başka bir adresiniz olacaktır.

Trust Wallet’da coinleri cüzdana aktarma işlemi

Coinleri Trust Wallet’a aktarmak için ana ekranda ” Al“ı seçin, ardından listeden ilgilendiğiniz coini seçin.

Adresinizin iki şekilde görüntülendiğini unutmayın: bunları okuyabilen üçüncü taraf uygulamalar için bir QR kodu ve “bc” ile başlayan klasik bir adres. Trust Wallet’ta farklı coinleri içe aktarmak istediğinizde kopyalamanız gereken bu adrestir.

Trust Wallet’da coinleri gönderme işlemi

Coinleri aktarmak için ana ekrandan “Gönder”e basın. Coinleriniz listesi, her biri için sahip olduğunuz miktara göre artan sırada görüntülenecektir. Aktarmak istediğinize dokunun.

Bir sonraki ekranda, alıcının adresini girin veya aynı adrese karşılık gelen QR’yi tarayın, ardından göndermek istediğiniz tutarı seçin.

Önemli not : İlgili ağ adresini seçtiğinizden emin olun. Örneğin, AVAX’ı üçüncü bir tarafa göndermek istiyorsanız, C-Chain adresini girdiğinizden emin olun. Tek yapmanız gereken işlemi tamamlamak, paranız kısa süre içinde ilgili cüzdana ulaşacak.

Trust Wallet ile kripto satın alın

Kredi kartıyla ödeme yaparak doğrudan uygulamadan token satın almak mümkündür, ancak dikkatli olun, işlem maliyetleri bir değişim platformundan önemli ölçüde daha yüksektir.

Bunu yapmak için, ana ekranda “Satın Al”a basın ve ardından istediğiniz kripto para birimini seçin. Harcamak istediğiniz tutarı belirtin, ardından isteğe bağlı olarak tercih ettiğiniz ödeme aracısını seçin, ancak Trust Wallet varsayılan olarak en ucuz olanı otomatik olarak seçer.

Çoğu ödeme aracısında, işlemi tamamlamak için web tarayıcınızda otomatik olarak yeni bir pencere açılır. Aracıya ve seçilen kripto para birimine bağlı olarak, Trust Wallet’ta para alma süresi değişebilir, ancak genel olarak oldukça hızlıdır.

Trust Wallet kullanarak DeFi uygulamalarıyla işlem yapın

Trust Wallet, yatırımlarınızı büyütmek için stake etme, kredi verme veya DeFi uygulamalarından yararlanma gibi birçok protokolle etkileşim kurma imkanı sunar.

Bu protokolleri kullanmak için uygulamanın alt çubuğunda bulunan “Keşfet” sekmesine gitmeniz gerekecek. Bu örnekte, Uniswap kullanacağız. “DeFi” listesinden seçin ve tarayıcınızın sayfayı yüklemesini bekleyin.  WalletConnect” öğesini ve ardından “Trust wallet” öğesini seçerek Trust Wallet cüzdanınızı bağlayın.

Ardından, Uniswap’ın bağlantıyı onaylayarak Trust Wallet ile etkileşime geçebilmesi için gerekli hakları verin.

Artık “Değişim” sekmesinden takasın avantajlarından yararlanabilir, havuzlara likidite ekleyebilir veya UNI coinleriyle yönetim oylarına katılabilirsiniz. Bu, Uniswap için işlemdir, ancak işlem diğer protokoller için her zaman benzer olacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz