Tether’den Binance Borsasına 1 Milyar Dolar Aktarıldı

Tether (USDT) kripto para biriminden Binance kripto para borsasına 1 milyar dolar tutarında USDT aktarıldı.

Hali hazırda içinde bulunduğumuz pazarda, piyasalar oldukça kötü, son bir iki gün içinde hem kripto pazarı hem de diğer piyasalar için kötü durumlar olmasına karşın, Tether’den Binance’e 1 milyar dolar tutarında USDT para birimi aktarıldı. Bitcoin’in tutarı Binance’de 34.000 dolara indi ve içinde bulunduğumuz zaman diliminde bu seviyeyi korumak istiyor.

Şu anda, Whale Alert Tether birikiminden Binance‘e 1 milyar dolar karşılığında USDT’nin transfer edildiğini belirledi, açıklayacak olunursa Tether bir zincir değiş-tokuşu yapabilmek için üçüncü bir şahıs aracılığı ile denetim görecek ve 2B USDT için Tron TRC20’den Ethereum ERC-20 birimine çevrim gösterecek. Yapı esnasında total arz miktarı aynı kalacak, bu da Tether kripto para biriminin yeni USDT oluşturmadığı ve sadece Tron kripto para yapısından Ethereum’a birim iletip Binance’e aktaracağı manasına geliyor.

Son zamanlarda gözlenen ve tespit edilen olayların gelişimi esas alındığında USDC, Ethereum platformundaki total arz yöneliminden Tether kripto para birimini arkasında bıraktı, bu gelişme de Ethereum’da Tether’de faaliyet gösterdiğinden daha çok para olduğu manasına geliyor.

Stablecoin Depremi: USDC, Tetheri Solladı

Ethereum üstündeki total USDC arzı, epey fazla zamandır rekabet halinde oldukları Tether para biriminden daha yüksek seviyede. Etherscan baz alındığında, USDC’nin 40,5 milyar dolar değerinde bir dolaşımı iş görürken, USDT’nin hali hazırda işlem gören total arzı içinde bulunduğumuz zaman diliminde Ethereum blok zinciri teknolojisinde 39,8 milyar dolar miktarındadır.

Fakat alım satımlar açısından Tether şu anda birinci gibi duruyor. Elde edilen veriler, Tether’in total 136,7 milyon alım satım havuzu aldığını ve USD Coin’in otuz üç milyonun az daha üstünde konumlandığını belirtiyor, bu izlenim de yalnızca ERC-20 USDT kripto para biriminin ERC20 USDC biriminden daha çok rağbet aldığını kanıtlıyor.

Stable coinlerin arzları yükseliyor

Diğer yandan, Tron kripto para biriminde USD Coin’in piyasada gezen arzı 528 milyon doların üstünde konumlanmakta ve total pazar karşılığı kırk altı milyar dolar tutarındadır.

Tether şu anda en ünlü ve tanınır stabil coin durumunda fakat USDC, merkezi olmayan yapılarda daha ünlü duruma erişiyor. DEFI yapı sistemi çoğulunda hareketlenmeler fazlalaştıkça USDC kripto para biriminin genişleme haznesi de o ölçekte büyüyor.

Tether kripto para biriminin teşviği sebebi ile ciddi bir negatif geri dönüş aldığını hafızalarda tutmak son derece kritiktir. Son bir iki seneyi baz aldığımızda, birtakım dava serileri ile karşı karşıya kaldı ve kontrol edenler, denetleyiciler için makul olan şeffaflığı yerine getiremedi. Diğer taraftan Circle, bu tarz denetleyici ve kontrol edici problemler ile karşı karşıya kalmadı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here