Terra (LUNA) 4.130 Bitcoin (BTC) satın aldı

Terra (LUNA) blok zincirinin arkasındaki Luna Foundation Guard (LFG), stabilcoin UST için rezerv fonunu artırmak amacıyla hafta sonu 176 milyon dolar değerinde 4,130 Bitcoin (BTC) satın aldı.

Terra, UST Rezervine Daha Fazla Bitcoin Ekliyor

Terra blok zincirinin kurucusu Do Kwon, geçtiğimiz günlerde UST stablecoin’ini desteklemek için rezerv fonunun 10 milyar dolar değerinde Bitcoin’e çıkarılacağını açıklamıştı.

Söz tutuluyor, çünkü son zamanlarda düzenli olarak tezgah üstü (OTC) yeni alımlar yapıldığını gördük. En son, 176 milyon dolar değerinde 4.130 Bitcoin alımı bu Pazar günü gerçekleşti. Bu, toplam rezervi yaklaşık 40.000 BTC’ye getiriyor.

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor

Luna Foundation Guard (LFG), UST’nin istikrarını garanti eden bu rezervin gelişimini takip etme imkanı veriyor, bu makaleyi yazarken Bitcoin’in toplamının % 64,2’sini temsil ettiğini görüyoruz.

Şu anda, bu fon aşağıdaki şekilde oluşmaktadır:

  • 1,69 milyar dolara 39.900 BTC;
  •  USDC 398,66 milyon;
  • 378,17 milyon dolara 4,27 milyon LUNA;
  • 164.36 milyon USDT.

Büyüyen bir fon

Bu Pazar satın alınmadan önce, 6 Nisan’ın bu ünlü rezerv için 5.040 BTC’lik bir giriş gördüğü de belirtilmelidir. Ayrıca, bu alımların 10 milyar dolar eşiğine ulaşana kadar zaman içinde tekrarlanacağı da aktarıldı.

Dahası, LFG kendisini Bitcoin ile sınırlamak istemiyor gibi görünüyor. Nitekim, Avalanche ekosisteminin yerel tokeni olan 100 milyon dolarlık AVAX da yakında fona eklenecek.

Kendisini kendi blok zincirinden ayırmak için uygulanan gerçek bir çeşitlendirme stratejisidir.

Ayrıca, UST 16,7 milyar dolarlık bir kapitalizasyonla stabilcoin sıralamasında hala dördüncü sıradaysa, yakında Binance’in 17,9 milyar kaydeden BUSD’sini geçebilir.

Algoritmik stabilcoin başlangıçta arbitraj yoluyla 1 dolarda doğal olarak dengelenecek şekilde inşa edilmiş olsa da, Terra’nın yatırımcı güvenini artırabilecek ek bir istikrar katmanı yerleştirebildiğini görüyoruz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here