Terra (LUNA) Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Piyasa değerine göre yedi numaralı kripto para birimi olan Terra (LUNA), tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bugün odak noktası. LUNA kripto para birimi, bu sabah token başına 104,58 dolar ile Aralık ayında 103 dolara ulaştığından bu yana en yüksek değerine ulaştı.

Terra (LUNA) hakkında bilmeniz gerekenler

Terra %20’den fazla fırladıktan sonra, LUNA coin hayranlarının morali bugün kesinlikle iyi. Kripto para şu anda %16 artış eğilimindeyken, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak her zaman bir kripto para birimi için güçlü bir işarettir. Terra için, bugünün sıçraması muhtemelen ABD dolarına bağlı bir stablecoin olan TerraUSD (UST-USD) adlı kardeş tokeni ile ilgili.

Terra (LUNA) ikinci en büyük DeFi ağı oldu

UST ve LUNA ilginç bir ilişki paylaşıyor. UST’nin değeri 1 doların altına düştüğünde, stablecoin sahipleri UST’yi 1 dolarlık LUNA ile değiştirebilirler. Ancak bugün yaşananlar bunun tam tersi. UST’ye olan talep 1 doları aştığında, yatırımcılar eşdeğer miktarda LUNA yakarak ve TerraUSD’nin fiyatını etkin bir şekilde düşürerek daha fazla UST yaratmayı seçebilirler. Bununla birlikte, LUNA’yı yakmak, düşük arzın bir sonucu olarak kripto fiyatını da yükseltir. UST’ye olan talep bugün arttıkça, daha fazla LUNA kriptosu yakıldı ve değerini önemli ölçüde artırdı.

LUNA’ya uygulanan güçlü yukarı yönlü fiyat baskısı göz önüne alındığında, yatırımcıların açıkça LUNA’ya atlamak için nedenleri vardı. Bununla birlikte, uzmanların Terra’nın ileriye dönük potansiyeli hakkında ne düşündüklerini görelim.

Uzmanlardan Terra (LUNA) Fiyat Tahminleri

  • Wallet Investor, Terra’nın yakın ve uzun vadede mükemmel bir seçenek olduğuna inanıyor. Yönetim kurulu genelinde güçlü büyüme için bir yıllık 165,88 dolarlık bir tahmin ve beş yıllık 508,27 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi.
  • CryptoNewsZ, LUNA kriptosunun bu yıl 70 dolar civarında ve 2023 yılına kadar 78 ile 85 dolar arasında bir trend olacağına inanıyorlar. Kripto paranın şu anda 99 dolardan işlem gördüğü göz önüne alındığında, bu, ileride oldukça dramatik bir şekilde düşeceğini varsayar.
  • Son olarak, coinpriceforecast sitesi Terra’nın bu yılın ortasında 151 doları ve 2023’ün sonunda 200 doları aşacağını tahmin ediyor. Uzun vadede site ayrıca LUNA’nın 2025’te 300 doların üzerine çıkacağına inanıyor. Bu, mevcut fiyatının üç katından fazla.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here