Temmuz Ayında Kaçınılması Gereken Popüler Hisse Senetleri

Geçtiğimiz 15 ay boyunca Wall Street ve yatırımcılar tarihi bir toparlanma rallisi yaşadı. Kriter S&P 500 , 23 Mart 2020 tarihinde dibe vurmasından beri %90’dan fazla yükseldi. Bir dizi yüksek kaliteli ve yenilikçi işletme bu ralliye öncülük ederken, aynı zamanda birkaç korkunç şirketin gelişmesine de izin verdi. Aşağıda sıralanacak olan hisse senetlerinden Temmuz ayı içerisinde uzak durulması tavsiye ediliyor.

Coinbase Global Hisse Senedi

Birincisi, kripto para birimi değişimi ve ekosistemi Coinbase Global ( NASDAQ:COIN ). Coinbase, yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine yoğunlaşmasıyla ilk çeyrekte gelirinin ve kârının ne kadar hızlı arttığı göz önüne alındığında oldukça popüler. Sorun şu ki, Coinbase aracılık modeline karşı çalışan bir üçlü katalizör var.

Başlangıç ​​olarak, rakip borsaların Coinbase Global’in ücretlerini düşürmesini engelleyen hiçbir şey yok. Şu anda doğrulanmış kullanıcı avantajına sahip olabilir, ancak kripto yatırımcılarının işlem ücretlerinden tasarruf etmek için isteklerini hafife almayın.

İkincisi, kriptonun bir yükseliş ve düşüş döngüsü geçmişi vardır. Bitcoin’in son on yılda değerinin en az %80’ini kaybettiği üç ayrı örneği oldu. Bu tamamen momentuma dayalı bir yatırımdır ve yukarı yönlü momentum kuruduğunda Coinbase’in ticaret geliri de düşer. 2017 zirvesinin ardından Coinbase, sonraki yıllarda gelirinin neredeyse yarı yarıya düştüğünü gördük.

Üçüncüsü, CoinShares Digital Asset Fund Flows Weekly’ye göre, 28 Haziran’a kadar geçen dört haftada 257.3 milyon dolarlık kripto çıkışı görüldü. Bu, kriptoya olan ilginin, bu varlıklarla zaten yüksek seviyelerinden düştüğünün daha fazla kanıtı.

Cassava Sciences Hisse Senedi

Korkunç bir risk-ödül oranına sahip bir başka ultra popüler şirket, klinik aşamadaki biyoteknoloji stoğu Cassava Sciences (NASDAQ:SAVA).

Alzheimer hastalığı için bir tedavi olarak simufilam’ın ara analizinden elde edilen pozitif klinik verileri açıkladığı Şubat ayında haklı olarak dalgalar yarattı. Açık etiketli deneme, altı aylık işarette biliş ve davranışta gelişme gösterdi ve daha yakın zamanda Cassava’nın lider ilaç adayını içeren bir aşama 3 denemesi için planlarını özetlemesine izin verdi. Ama tarih Alzheimer’ın tedavisi en zor hastalıklardan biri olduğunu göstermiştir.

Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan, ancak net yarar sağlamadığı için yoğun bir şekilde eleştirilen Biogen’s Aduhelm dışında, her Alzheimer ilacı, on yıldan fazla bir süredir geç evre çalışmalarda başarısız olmuştur. Tüm yatırımcıların devam etmesi gereken, 100 hastayı kaydetmeyi amaçlayan bir denemeden alınan erken aşama, açık etiketli verilerdir.

GameStop Hisse Senedi

Perakende yatırımcıların yoğun şekilde açığa satış yapan şirketler aradığı ve kısa sürede sıkışmaya çalıştığı perakende ticaret hareketini (yani Reddit hisseleri) takip ediyorsanız, muhtemelen video oyunu ve aksesuar perakendecisi GameStop’u (NYSE:GME) duymuşsunuzdur.

Bir yandan GameStop, bir dijital oyun şirketine devam eden dönüşümü için sermaye artırmak için hisse senedi satarak son şöhretinden yararlanmayı başardı . E-ticaret satışlarının 2020 mali yılında %191 artması ve tatil sezonunda önceki yıla göre dört kattan fazla artmasından sonra çok ihtiyaç duyulan bir hamle.

Ancak, bu sermaye artışları, önceki yönetim ekibinin şirketi başarısızlığa uğrattığı gerçeğini gözden kaçırmaz. Yirmi yıl boyunca, gerçek bir oyun modeli iyi çalıştı. Ancak, oyun dijitalleşirken bu tuğla-harç modeline bağlı kalmak, şirketi tehlikeli bir durumda bıraktı. Bugün GameStop, hızlı e-ticaret büyümesine rağmen para kaybetmeye devam ediyor ve aynı mağaza satışlarının geçen yıl neredeyse %10 düştüğünü gördü. Dijital satışlar artıyor olabilir, ancak GameStop maliyetleri düşürmek için fiziksel konumlarını kapattığı için toplam gelir gelişme göstermiyor.

Inovio Pharmaceuticals Hisse Senedi

Inovio, yalnızca kağıda dayalı ilgi çekici bir şirket gibi görünüyor. Şu anda kanser, bulaşıcı hastalıklar ve insan papilloma virüsünü tedavi etmek için bir düzineden fazla klinik adayı içeren gelişmelere sahiptir. En umut verici olanı, şirketin 3. aşama çalışmalarına hazırlanan koronavirüs hastalığı 2019 (COVID-19) aşı adayı INO-4800 gibi görünüyor. Ancak Inovio’nun klinik performansını araştırırsanız, büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

0 0 votes
Bu İçeriğe Oy Ver
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments