Telekom devi Deutsche, Polkadot ile ortak oldu

Alman telekom devi Deutsche Telekom’un bir yan kuruluşu olan T-Systems MMS, Polkadot ağının güvenliğine, bakımına ve altyapıya katkıda bulunuyor. T-Systems MMS, işbirliğinin bir parçası olarak DOT coin aldı.

Parity projesinin “blockchain of blockchains” mimarisi olan Polkadot, Alman telekomünikasyon devi Deutsche Telekom’un bir birimi olan T-Systems MMS (MultiMedia Solutions) ile ortaklık kurdu.

Deutsche Telekom Polkadot Ortaklığının Detayları

Açıklamaya göre T-Systems MMS, “blok zincirleri arasında güvenli iletişimi teşvik edecek”. T-Systems MMS, teknolojisini Polkadot genel blok zinciri ağında bir doğrulayıcı olarak hareket etmek için kullanacak. T-Systems MMS ayrıca DOT coinleri satın aldı ve Polkadot ana zincirine dayalı merkezi olmayan blok zinciri ağlarının birlikte çalışabilirliğini kolaylaştıracak.

Polkadot ağının kripto parası olan DOT, mevcut 32 milyar doları aşan bir değerle piyasa değerine göre onuncu sırada yer alıyor.

Açık Telekom Bulutu, altyapıyı sağlamak ve işletmek için Alman devi Deutsche Telekom yan kuruluşu tarafından kullanılacak. T-Systems MMS’e göre, OTC, Avrupa düzenleyici ortamındaki yüksek güvenlik ve uyumluluk standartlarını karşılıyor ve “Açık Telekom Bulutunun bağımsızlığı, ademi merkeziyetçiliği ve dolayısıyla blok zinciri ağının esnekliğini destekliyor.”

T-Systems MMS’deki Blockchain Çözümleri Merkezi Başkanı Dr. Andreas Dittrich şunları söylüyor: “Deutsche Telekom olarak, artık merkezi olmayan teknolojilerle de insanların ve şirketlerin işbirliğini her zaman destekledik. Polkadot, farklı özelliklere sahip çeşitli blok zincirlerinin paylaşılan güvenlik altında keyfi, zincirler arası iletişim gerçekleştirmesine izin veren heterojen, çok zincirli bir ağdır. Bağlantılı bir dünyanın bu gelecek vizyonuna tamamen inanıyoruz.”

242 milyon mobil kullanıcısı, 27 milyon sabit ağ hattı ve 22 milyon geniş bant bağlantısıyla Deutsche Telekom, dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biridir. Yaklaşık 28.000 çalışanı olan bir yan kuruluş olan T-Systems, “bütün sektörlerde ve kamu sektöründe şirketlerin dijital dönüşümünü yönlendiren entegre uçtan uca BT çözümleri sağlıyor.”

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz