Stratis (STRAX) Coin Nedir ?

Stratis (STRAX), Proof of Stake kripto para birimi manasına denk gelen blok zinciri servis sağlayıcı protokolü olarak faaliyet görmektedir. Konumuza adını veren bu kripto para birimi servis sağlamak için oluşturulan blok zinciri teknolojisi, örtülü ve arza açık blok zincirlerinden faydalanmak isteyen kuruluşlar için bir alternatif yol yapımı görür. Kuruluşlar, yan zincirler dizayn etme becerisi sürerken, kendi kişiselleştirilmiş blok zincirlerini muhafaza ederken Stratis blok zincirinde gelişimine hızla katlayan geliştirmelerden faydalanır.

Stratis Coin Tarihçesi ve Geliştirici Ekibi

Stratis platformu, protokolün kurucusu ve CEO’su Chris Trew vasıtası ile dizayn edildi. Chris, Stratis’in kurucusu olmasının beraberinde, BT endüstrisinde 10 seneden uzun süredir tecrübeye vakıf bir mimar, mentor ve teknoloji uzmanıdır. Stratis ekibinin diğer kısmı için Dan Gershony, Nicolas Dorier ve Jeremy Bokobza gibi alanında uzman kişilerden meydana geliyor.

2016 yılı itibari ile faaliyet göstermek üzere, Stratis ağının performansının üst seviyeye taşınmasını ve reklamının yapılmasını ekonomik anlamda yapılandırmayı hedefleyen Stratis için bir ICO var idi. ICO veya İlk Para Önerisi, kripto para birimi oluşumları için bir çeşit bağış biriktirme vasıtasıdır. Bu ağa has olan proje, kastedilen vakitler dahilinde 607 bin Euro fiyatında olan 915 BTC’ye denk gelen bir artış oluşturabildi.

Stratis Coin Üstlendiği Misyon ve Vizyon

Stratis kripto para biriminin hedeflediği ve yol haritası olarak belirlediği misyon, blok zinciri ve resmi çevreler ikilemindeki aralığı dolduran bir platform meydana getirmektir. Stratis, bitcoin örnek yazılımını C# ve .NET’te bütünü ile tekrardan oluşturulmasıdır. Bu, Stratis blok zincirinde bir .NET resmi üstünde C# aplikasyonları geliştirme, simüle etme, sınama ve paylaştırma zamanlama planını kolaylaştırır. Ağ dahası Stratis’in Azure’u protokolüne optimize ettiği Microsoft Azure BaaS programında iş görüyor. Azure, aplikasyonları ve servisleri simüle etmek ve verimli hale getirmek için faaliyet gösteren bir Microsoft bulut veri iletim platformudur.

Token Olarak STRAT

Stratis’in kullandığı isim bir kripto para birimi olarak atfedilmemeli, ağ oluşumunun kendisi ve token simgesine STRAX adı verildi. STRAX coin pazarı başlangıçta 2016 senesinin ağustos ayında kripto para severlerin beğenisine çıktı. Kullanıma açıldıktan sonra, alanında son derece popüler, bilindik kripto para birimi dönüşümü ve çok para birimi hesabı vasıtası ile çok seri bir biçimde özümsenen ve pratiğe dökülen birkaç para biriminden biri konumuna erişti.

Piyasadaki misyonları saptandıktan sonra geleceğe yönelik planlama yapmaya başladılar. Stratis Breeze Cüzdan, Tumblebit Teknolojisini icra eden eşsiz bir kripto hesabıdır. Bu teknoloji, blok zincirinin ve platformun kendisine has ve denetimli bir halde olmasını sağlar. Yalnızca Stratis ile kısıtlı olmamakla birlikte, kullanıcılar da Bitcoinlerini dönüştürmek için Breeze Hesabını kullanabilecekler. Bir kripto para birimini diğer kripto para birimine atfetmek, parayı hesaba iletmek için izlediği evvelki konumundan anlaşılmaz duruma sokan bir işlemdir. Katılımcılar, en yakın birime iletmenin beraberinde, Stratis ile Bitcoin blok zinciri ikileminde problemsiz bir biçimde kripto para oluşumlarını transfer edebilirler.

Stratis Coin Avantajları ve Eşsiz Özellikleri

Stratis’in benimsediği geleceğe yönelik vizyon, blok zincir teknolojilerinin iş zamanlamalarını hangi yol ile düzleme koyabileceğine konsantre olmaktadır. Aynı anda, Stratis’in yaratıcısı Chris Trew, blok zinciri özümseme ve aplikasyonunun düzensizliğini minimuma indirmenin değerini anladı. Farklı bir deyişle bakış açısı, blok zinciri kolay hale sokmak ve teknolojiyle alakalı herhangi bir bilgileri olmayan kuruluşlara servis etmekti.

Dahası blok zinciri teknolojisinde taze durumda olan kuruluşlara mentörlük hizmeti sağlarlar. Bu, normal bir işletmenin herhangi bir blok zinciri yaratıcısına vakıf olmadığı için Stratis’i daha ulaşılabilir ve uzanılacak bir ağ yapısı haline büründürür. Stratis blok zincirinin diğer faaliyetlerine olanak tanır, ağ ve diğer yoldaşları için yeni şanslar ortaya koyar. Ethereum, blok zincirinde aplikasyonlar tasarlamak için o ağa yakın bir alternatif yol sunar, fakat yaratıcıların Solidity sıfatlı bütünü ile yeni bir yazılım dilini kullanmasını gerektirir.

Stratis, yalınlık göz önünde tutularak dizayn edilmiştir. .NET genel yapısı vasıtası ile C# blok zinciri aplikasyonlarının oluşturulması, simüle edilip sınanması ve yapıya entegre edilmesi için kolay ve makul fiyatlı bir uçtan uca alternatifi masaya koyar.

Ağın en değerli işlevlerinden biri, işletmelerin kendi yapılarını dizayn etmeye devam ederken, konumda duran yapının en efektif işlevlerini içine katabilen özel yan yapılanmalar meydana getirme becerisidir. Bütün zincir, merkezi Stratis yapısından oluşum gösterir fakat bütünü ile özgürlüğünü muhafaza eder ve temel zincir yapısına karışmaz.

Fikir birliği platformlarını bir Proof of Stake çalışma prensip yapısı ile dönüştürerek, pazardaki merkezlerini kıymetli seviyede kuvvetlendirdiler. Bunun perde arkasındaki oluşum, Proof of Stake’in daha çok enerji performansı vermesi, bu da çoğul meblağları azaltması ve yapıların kabullenme zamanını daha seri duruma getirmesidir. Dahası oluşum kişilerinin blok zinciri mentorluğu ve Stratis öğretisi vasıtası ile katılımcıları bütün olarak yanında olmaya devam eden sempatisi, katılımcılara kendi projelerini faaliyete dökmek için gereksinim duydukları desteği yerine getirmeleridir.

Stratis’in bir başka değerli kısmı da akıllı kontratlardır. Akıllı kontratlar, para, kaynak, pay veya kıymetli herhangi bir şeyi net bir şekilde ve sıkıntısız bir biçimde takas etmenize destek olur. Akıllı kontratlar ile alakalı en yararlı şey, bütün bunları üçüncü bir şahsın servislerinden uzak durarak ve böylelikle mali sarfiyatları azaltırken başarabilmenizdir.

Stratis akıllı kontratları ile kullanıcılar kendi ölçütlerini saptayabilir. Akıllı kontrat, bu ölçütler ateşlendikten sonra konulan kuralları uygulamaya sokacaktır. Misal verilecek olunursa, iki yön 10 STRAX için Pazar oluşturacaksa, akıllı bir prensibe entegre edilebilir. Yönlerden biri pazarın ölçütlerini karşıladığında, akıllı kontrat, Pazar ticaretine yatırım yapan yatırımcıların herhangi bir zorluk yaşamadan veya bekleyiş içinde olmadan 10 STRAX token miktarı hediye edilecektir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz