Star Atlas (ATLAS) Coin Nedir ?

Oyunun konsept kökü 2026 yılına uzanarak, üç farklı kendi içinde temel kritik noktaya ayrılmakta, oyunun mantığı olarak bölgelerdeki siyasi toplum hareketini kontrol ederek bölgesel işgaller yaparak toprak genişletme mantıklı metaverse oyunları arasında yer alıyor. Her topluluk, bir kullanıcının galaksiler toplumlar arası savaşlar üzerindeki durumunu irdeleyen jeopolitik ideoloji kavramın sorgular.

Star Atlas Özellikleri ve Sanal Dünyası

Kültürler arası ve evrendeki galaksiler arasın ekonomiler, ticaret pazarları yaratıp tüccarların yanında yer aldığı, oyun prensibi ve yazılımı olarak Solana blok zinciri üzerine kurulu olan Star Atlas spesifik bir uzay keşif oyunudur.

Bu platform oyununu kullanan oyuncular, oyunda adlandırılan Atlas coini kullanarak oyun içi öğe madenciliği yaparak ekipman alışverişinde bulunabilir ve dahası oyun konseptinin geçtiği uzayda farklı varyasyonlardaki oyun kreasyonlarında savaşarak oyun içi ögeler ve içerikler satın alabilirler.

Bu gelişmeler ışığında belirtilecek bir konsensüs daha olarak oyunun token birimi POLIS adlı tokendir. Bu kripto para birimi oyundaki sistem yönetimi yapısal tokenidir ve böylelikle oyun içi içerik alım satım zamanlarında kullanıcılara bu sistemlerin kontrolünü vermekle birlikte oyunun dizilim düzeninde değişiklik yapma olanağı sunar.

Günümüzdeki standart oyun mekaniği mantığı ile kısacası geleneksel oyun konsepti ile blok zinciri teknolojisi ve bu ekonominin yarattığı ekonomi üzerine kıstasları birleştiren bu kripto oyun platform ağı, son dönemlerde adını sadece oyuncuların değil diğer kitlelere de duyuran oyun motoru Unreal Engine 5’in Nanite adlı süper teknolojisi kullanılarak meydana getirilen olağanüstü derecede detaylı gerçek zamanlı oyun içi grafikleriyle sürükleyici bir oyun tecrübesi sunar.

Star Atlas oyunu ne zaman çıkacak ?

Solana blok zinciri teknolojisi üzerine kurulu olduğu için çok hızlı boyutlarda ve mega büyüklük çapında sunucuya ait olmayan güvenlikli bir oyun deneyimi meydana getirir. Bu Solana blok zinciri teknolojisinin de yardımıyla oyun içi ögeler ekonominin temel taşlarından olan değiştirilme imkanı olmayan tokenler yani kısacası NFT’ler üzerinde kullanır. Bu özellik sayesinde oyun içi ögeleri ne kadar da sanal dünyaya ait olsa da günümüz gerçek yaşanılabilir dünyasına da katkıda bulunarak ekonomik hareketlenmeler meydana getirir.

Ödül kazan mantığını da oyun içinde sunan bu platform madencilik ve stake etme yoluyla bir blok zincir temel konseptine benzeterek oyunu gerçek hayatta da kullanılabileceğini kanıtlar nitelikte durum ortaya koyar. Ödülleri platform ağını güvence altına almak ve çeşitli düğüm konseptlerini kurmasına olanak tanır.

Star Atlas Çalışma Prensibi

Bu ağ platform oyununu oynayan kullanıcılar oyun deneyiminde üç temel gruptan birinin yanında oluşum alır ve çeşitli konseptli özellikler kullanılarak oyunu geliştiren ve ilerleten ödüller kazanma ihtimalini yakalar. Bu üç temel grup ise;

  • MUD Bölgesi: İnsanlık uygarlığı tarafından işgal edilen ve kontrol siyasi edilen bölge
  • ONI Bölgesi: Oyun içi farklı bir ırk olarak gösterilen bir topluluk tarafından kontrol sağlayan işgal bölgesi
  • Ustur Bölgesi: Oyunda “algıcı sempatik androidlerin” kullanımı altında olan bölge

Klasik oyun mekaniklerinden bağımsız olarak farklı bir oyun türü stili üzerinde yoğunlaşan Star Atlas sanal evren oyunu RPG denilen oyun türlerinden farklı olarak uzay keşfetme ve bölge işgali konsensüs mantığıyla bir hale getirdi. Bu oyun mantığına dayanarak da oyunda kullanılan uzay gemi vasıtalarını ve topluluklarını yönetebilir. Bu oyun içi ögeler mantığı operatif durumlar halinde hem karasal düzlemde hem de uzay düzleminde meydana gelebiliyor. Oyunda kullanıcılar özel ekipmanlarda kullanabiliyor bu da oyun içi özgürlük yaratma düzlemi yapısı oluşturuyor.

Token Olarak ATLAS

Star Atlas; kripto para birimi kısaltması olarak Atlas Tokeni, bu sanal evrende kullanılan oyun içi öge alım satımı yapan kripto para birimidir. Bu token alım satımı ekipmanları olarak; mürettebat, vasıtalar, bileşim maddeleri örnek gösterilebilir.

ATLAS tokeni en güvenilir şekilde FTX kripto para borsasından alabilirsiniz. FTX kripto para borsasına üye değilseniz buradan hemen kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Satın alabileceğiniz oyun içi içerikler bir kripto para cüzdanı olarak kullanılıp, Solana blok zinciri sisteminde toplanır ve envanter bölümünden erişilebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Önceki İçerikRally (RLY) Coin Nedir ?
Sonraki İçerikNexo Coin Nedir ?

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz