Shiba Inu (SHIB) 1 Dolar Olacak Mı?

Shiba Inu (SHIB) kripto para piyasasının en popüler projelerinden biri. Herkesin aklında bir soru Shiba Inu 1 dolar olabilecek mi, o potansiyele sahip mi? Öncelikle Shiba ve meme coin nedir ile başlayarak yazımıza devam edelim.

Shiba Inu Coin nedir ?

Shiba Inu nedir? Shiba yatırımcılarının bu soruya birçok farklı cevap vermesi muhtemeldir. Shiba Inu coin, bir Japon köpek ırkının adını benimsemeye karar veren “Ryoshi” olarak bilinen isimsiz bir kişi veya grup tarafından Ağustos 2020’de oluşturulan merkezi olmayan bir kripto para birimidir.

Shiba Inu (SHIB) Coin Nedir? Geleceği ve Yorumları

İlk arzın yarısı, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin’e hediye edildi. Ancak Buterin hissesini erken sattı ve hayır kurumuna bağışladı. Tokenlarını elinde tutsaydı, şimdi 10 milyar doların üzerinde bir değere sahip olacaklardı.

Memecoin nedir?

Memecoinler, popülerlik kazanmak için sosyal medya şakalarından veya alaylarından yararlanan kripto para birimleridir. Dogecoin (DOGE), ilk memecoinlerden biriydi. Diğer memecoin örnekleri Tiger King Token ve Poo Coin’dir. Bu coinler, yatırımcıları çekmek için şakalara ve ironiye güveniyor.

Memecoin’ler genellikle herhangi bir gerçek hizmet sunmaz. Bu paralar değişkendir, bu nedenle yalnızca kaybetmeye hazır olduğunuz parayı memecoinlere yatırmanız önemlidir.

Shiba Inu fiyat geçmişi

Shiba Inu coin, şüphecilerin birkaç kez yanıldığını kanıtladı. Kripto para birimi fiyatı 2021’de herkesin beklentilerinin çok ötesinde %49.000.000 arttı. Şimdi soru şu ki, şu anda 0.00002193 dolar olan Shiba coin fiyatı, 2022’de benzer kazançlara sahip olabilir mi? Shiba Inu 0,01 dolara ulaşabilir mi? Shiba Inu 2022 fiyat tahmini nedir?

Shiba Inu 1 dolara ulaşacak mı?

Muhtemelen değil.

1 dolarlık seviyeye gelmek için, Shiba Inu coinin geçen yıl yaptığına ek olarak yaklaşık %4.000.000 artması gerekiyor.

Shiba Inu’nun 1 dolara ulaştığına dair spekülasyonların bir nedeni, Shiba Inu’nun bir ödeme şekli olarak daha fazla popülerlik kazanmasıdır. Newegg, Tesla, GamesStop ve AMC Entertainment, şu anda Shiba Inu coini bir ödeme şekli olarak kabul ediyor.

Ancak bu, Shiba coini öne çıkarmak için yeterli değil. Bitcoin ve diğer bazı kriptolar zaten ödeme şekli olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, somut hizmet sunma yeteneği olmadan, Shiba Inu coin fiyatının yükselmeye devam etmesi zor olacaktır.

Shiba Inu fiyatındaki başka bir meteorik artışa karşı bir başka nokta, şu anda var olan Shiba tokenlerinin sayısıdır. Şu anda 550 trilyon Shiba Inu var. 1 dolara ulaşacak olsaydı, bu kripto para biriminin 550 trilyon dolar değerinde olacağı anlamına geliyor.

Bunu perspektife koymak gerekirse, tüm kripto para piyasası, çökmeden önce Kasım 2021’de yalnızca 3 trilyon dolarlık bir zirveye ulaştı.

Aynı zamanda, Shiba para birimi 550 trilyon dolar olacak olan 1 dolar işaretine ulaşırsa, 2021 itibariyle 94 trilyon dolar olan dünyanın gayri safi yurtiçi hasılasından birçok kat daha fazla olacağı anlamına geliyor.

Yani 1 dolara ulaşan Shiba kripto para birimi, şu anda tüm kripto para piyasasından 300 kat daha büyük olacağı ve 2021 itibariyle küresel GSYİH’nın 5 katından fazla olacağı anlamına geliyor.

Teknik olarak, köpek temalı kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamak için yeterli sermaye olsaydı, Shiba Inu 1 dolara ulaşabilirdi. Ancak Shiba Inu’nun 1 dolara ulaşması için trilyonlarca sermayeye ihtiyacı olacağından, kurumların ve hükümetlerin SHIB’yi satın alması gerekecek, ki bu pek olası görünmüyor.

Oynanabilecek bir kart, Shiba Inu coinlerinin agresif bir şekilde yakılmasıdır. Bu, dolaşımdaki Shiba coinlerin sayısını azaltacak ve dolayısıyla talep ve arz kanunu uygulandıkça Shiba fiyatında sürekli bir artış olasılığını artıracaktır.

Shiba Coin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilecek mi?

2017’de Dogecoin büyük kazançlar elde etti ve çöktü. Daha sonra 2021’de geri döndü, bu nedenle Dogecoin herhangi bir gösterge ise Shiba Inu hala tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilir. Ancak, Dogecoin’in SHIB’nin devam edip etmeyeceğinin iyi bir göstergesi olması pek olası değil.

Dogecoin’in fiyatı Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 0,74 dolara ulaştığından, Tesla ve NBA’nin Dallas Mavericks takımı gibi şirketlerin bunu bir ödeme şekli olarak kabul etmesine rağmen, yaklaşık 0,15 dolardan işlem gördü.

Bununla birlikte, tarihi boyunca ortalama günlük işlem sayısı 20.000 ila 40.000 aralığında kalmıştır, bu da şu anda 133 milyar Dogecoin’i yönettiği anlamına gelir ve bu, token başına bir dolara ulaşmak için %525’lik bir büyüme kaydetmesi gerektiği anlamına gelir.

Shiba Coin iyi Bir Yatırım mı?

Shiba Inu zaten tarihi bir yükseliş görmüş olsa da, diğerleri onu her an patlamaya hazır bir balon olarak görürken çoğu kişi bu heyecanın yakın zamanda sona erdiğini görmüyor. Shiba Inu’nun fiyatı nihayetinde projenin yatırımcılarına bağlı olacak. Bir sentlik veya 1 dolarlık fiyat hedefi, ulaşılması için çok yüksek bir hedef olsa da, coinin etrafındaki muazzam yutturmaca göz önüne alındığında, dijital varlığın yine de olumlu yönleri olabilir, ancak yakın gelecekte büyük satışlar olursa, fiyat değişebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here