Rusya-Ukrayna Gerilimi Bitcoin için Ne Anlama Geliyor ?

Ukrayna, devam eden jeopolitik gerilimlere rağmen kripto para birimlerini yasallaştırmak için oy kullandı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim artmaya devam ederken, Bitcoin (BTC) bir kazanan olabilir. Ukrayna parlamentosu oybirliğiyle BTC de dahil olmak üzere kripto para birimlerini yasallaştırmaya karar verdi.

Peki Ukrayna’dan çıkan en son kripto para haberleri hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir?

Rusya ile Ukrayna arasında bir çatışma çıkacağına dair artan endişelere rağmen, Ukrayna, başka bir acil meseleyi ele almak için zaman buldu. Parlamentodan yapılan açıklamaya göre, Ukrayna Sanal Varlıklar Yasası 270’den fazla oyla kabul edildi. Başkanın tavsiyesi doğrultusunda olan mevzuat, kripto şirketlerinin ülkede özgürce faaliyet göstermesine izin veriyor.

Yasadan önce Ukrayna’da kriptolar yasaklanmamış olsa da, bu mevzuat düzenleyici ortamın ana hatlarını çiziyor ve dijital varlıklara koruma sağlıyor. Daha önce, Bloomberg’in bildirdiği gibi, Ukrayna kripto ticareti için en iyi ülkelerden biri olmasına rağmen, kripto ülkede gölgede kaldı.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, yasa için bazı güzel sözler söyledi.

“Yeni yasa ülkemizde iş geliştirme için ek bir fırsattır. Yabancı ve Ukraynalı kripto şirketleri yasal olarak faaliyet gösterebilecek ve Ukraynalılar sanal varlıklar için küresel pazara rahat ve güvenli erişime sahip olacak.”

Haberlere rağmen, piyasa belirsizliği piyasaları bunaltmaya devam ediyor.

Kripto Uzmanlarından Bitcoin Fiyat Tahminleri

  • Wallet Investor, Bitcoin’in kısa ve uzun vadede gelişmeye devam edeceğine inanıyor. Site, bir yıllık tahmini 68.942 dolar ve beş yıllıkta 174.872 dolarlık bir tahmin belirledi. Bu, 2027 yılına kadar %300’den fazla bir artışı temsil ediyor.
  • DigitalCoinPrice sitesi, 2022 fiyat hedefi olarak 56.301 dolar ve 2027 için 116.706 dolar fiyat hedefi belirledi.
  • CryptoNewsZ , belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Bitcoin’de de yükseliş gösteriyor. Site, bu yıl yaklaşık 72.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. 2025 için Bitcoin’in 100.000 ila 125.000 dolar arasında ticaret yapacağına inanıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz